Pazar , 21 Ocak 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Faydalı Sayfalar » Analiz » İmam Hamaney: İşçiler Her Zaman İnkılaba Vefalı Olmuşlardır
İmam Hamaney: İşçiler Her Zaman İnkılaba Vefalı Olmuşlardır

İmam Hamaney: İşçiler Her Zaman İnkılaba Vefalı Olmuşlardır

İmam Hamenei,bu sabah işçi günü münasebetiyle binlerce işçiyle görüştü.

Tesnim Haber Ajansı-İmam Hamaney; bu görüşmede işçi sınıfını İslam İnkılabına en vefalı olan sınıflardan biri olarak değerlendirip, İnkılap tarihi boyunca işçiler her zaman İnkılabı savunmuş ve sahnede olmuşlardır. Ben, bu nimetin şükrü için Allah’a secde ediyorum ve tüm varlığımla işçilere teşekkür ediyorum dedi.

İmam Hamaney; milli üretim ve milli ekonominin ne kadar önemli olduğuna değinerek, ülke içi üretim kutsal bir mesele gibi değerlendirilmelidir. Ülke içinde üretilen yahut üretilebilen mallar ülke dışından getirilmemelidir. Yabancı malların satışı ve kullanılması iyi olmayan bir iş gibi değerlendirilmelidir. Ülkede iş kültürünü geliştirip ve üzerimizde olan işlerin hakkını ödemek zorundayız açıklamasında bulundu.

İmam Hamaney sözlerinin devamında; Amerika’nın hilekâr ve İran halkına karşı düşmanca davranmasına değinerek, Amerika bize karşı hile kuruyor ve ondan sonra neden bize kötümser bakıyorsunuz diyor. Onlar, kâğıt üzerinde uluslararası bankaların İran’la ticaret yapabileceğini diyor ama pratikte öyle bir İran korkusu oluşturuyorlar ki hiçbir kimse İran’la iş yapamıyor. Amerika yetkililerinin kendileri hala İran’a karşı ambargoların çerçevesinin devam etmesi gerektiğini söylüyorlar ve bundan dolayı yine de İran’da yabancı tüccarların iş yapamayacaklarını açıklıyorlar.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz