Salı , 23 Ocak 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » İmam Hamaney: Trump Amerika’nın Gerçek Yüzünü Gösterdi
İmam Hamaney: Trump Amerika’nın Gerçek Yüzünü Gösterdi

İmam Hamaney: Trump Amerika’nın Gerçek Yüzünü Gösterdi

İslam İnkılabı Rehberi İmam Hamanei; İslam İnkılabı sırasında Hava Kuvvetleri Komutanlarının İmam Humeyni’ye biat etmelerinin yıl dönümü münasebetiyle bu sabah Hava Kuvvetleri Komutanlarını kabul etti.

İmam Hamanei’nin Hava Kuvvetleri Komutanları ve personelleriyle gerçekleştirdiği görüşmeden önemli başlıklar: Amerika’nın yeni Başkanı Obama’dan minnettar olmamız gerektiğini söylüyor! IŞİD ve 2010 yılında Irak ve Suriye’deki fitne ateşini açık bir şekilde desteklediği için mi? İran’a karşı hayatı felç eden yaptırımları uygulayan Obamaydı ama isteğine ulaşamadı ve İran halkını zor durumda bırakamadı.

İmam Hamanei yaptığı konuşmada: “Trump Obama’dan minnettar olmalısınız diyor! IŞİD, fitneye verdikleri destek ve felç bırakan yaptırımlar için mi minnettar olmalıyız?” dedi.

İmam Hamanei, Amerika’nın yeni Başkanı Donald Trump’ın açıklamalarına değinerek şunları söyledi: Amerika isteklerine ulaşamadı ve hiçbir düşman İran’ı felç edemez.

Trump benden korkmalısınız diyor! Hayır! Halk bu sözlerin cevabını 22 Behmen’de (11 Şubat) İnkılabın yıl dönümünde verecek ve İran halkının tehditler karşısında nasıl bir tutum sergilediğini gösterecektir.

Trump’tan minnettarız! Amerika’nın gerçek yüzünü gösterip bizim işimizi kolaylaştırdığı için.

Bizim otuz yılı aşın süredir Amerika’nın toplumsal, ahlaki, ekonomik ve siyasi sistemindeki bozukluklara dair söylediğimiz şeyleri Trump seçimlerden sonra açık bir şekilde ortaya çıkardı.

Şimdi de beş yaşındaki bir çocuğu kandıracak şekilde yaptığı eylemlerle, Amerika’daki insan hakları gerçeğinin ne durumda göstermektedir.

Tesnim Haber

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz