Pazartesi , 11 Aralık 2017
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » İmam Hamaney ve Yumuşak Savaş
İmam Hamaney ve Yumuşak Savaş
اگر دشمن در جنگ نرم غلبه کند

İmam Hamaney ve Yumuşak Savaş

İmam Seyyid Ali Hamanei, geçtiğimiz sene içerisinde Yumuşak Savaş ile ilgili birçok konuşma yapmıştı; Ehlader Araştırma Bölümü olarak bu konuşmalardan seçtiğimiz bazı önemli noktaları siz değerli okuyucularımız ile paylaşıyoruz;

İmam Seyyid Ali Hamanei, Yumuşak Savaş’ta da meydan savaşında güdülen hedeflerin aynısının ama daha geniş, derin ve kapsamlı biçimde güdüldüğünü söyleyerek sözlerine şöyle devam eder:

Yumuşak savaşın içerdiği tehdit, tehlike ve karmaşıklığın boyutlarını idrak etmek oldukça güçtür. Bu bilinen sert savaşın aksine aleni, hissedilebilir ve anlaşılabilir değildir. Hatta ne yazık ki; bu oyun öylesine güzel tatbik edilir ki; bazı durumlarda karşı tarafın kendi darbesini indirmesine rağmen hedef toplumun, saldırıyı idrak edemediğini ve hala gaflette olduğunu defaatle görmüşüzdür. 

Normal cephe savaşları genellikle halkın duygularının kabarmasına, ulusal birlik ve dayanışmanın oluşmasına neden olmaktadır. Oysa Yumuşak Savaş karşı koyma gayesini yok etmekte ve toplum içerisinde ihtilaf çıkmasına zemin hazırlamaktadır.”

Yumuşak Savaş’ın yalnızca İslam ülkelerinde olmadığını Batı’nın ve Amerika’nın bunu Asya ve Latin Amerika ülkelerinde de çok akıllıca yürüttüğüne değinen İmam Hamanei şunları söyler:

Yumuşak Savaş yalnızca İran’a mahsus değildir lakin İran ile ilgili olarak, düşünülerek ve planlanarak hazırlanmış bu Yumuşak Savaş’tan gaye İslam Cumhuriyeti’nin değiştirilmesi, dış ve zahiri görünüm korunarak, iç ve batının değiştirilmesidir. Düşman’ın Yumuşak Savaş’ı çerçevesinde, “İslam Cumhuriyeti” adının baki kalması ve hatta bir din âliminin onun başında bulunması önemli değildir, onlar için asıl önemli olan şey İran’ın, Amerika, Siyonizm ve dünyanın güç şebekelerinin amaçlarını tahakkuk ettirmesidir.

Onlar (Yumuşak Savaş’ı sürdürenler) halk üzerinde derin bir etki bırakmak ve başta gençler ve elit kesim olmak üzere onların inançlarında geniş değişiklikler oluşturmak istemekteler. Halkın inançsal, dini, siyasi ve kültürel değerlerini değiştirmek istiyorlar. Halkımız din, aile, kadın ve erkek meselesi, yabancıya karşı mukabele, İslami demokrasi, muhtelif kültürel konularla ilgili inançlara sahiptirler ve karşı taraf, insanımızın bu inançlarını saptırmak veya değiştirmek istemektedir.”

“Geçmişe olan inancın değiştirilmesi ve içerisinin boşaltılması Yumuşak Savaş’ın güttüğü hedeflerden biridir. Halkımızın, geçmiş diktatör ve illegal yönetime karşı bir takım inançları bulunmaktadır ama Yumuşak Savaş’la bu çirkin, tahammül edilemez ve kara geçmişi, parlak ve güzel bir geçmişmiş gibi göstermek istiyorlar. Onlar halkın inançlarını değiştirerek, o geçmişin yok edilmesi için İslam İnkılâbı’nın tahakkuk bulmasına gerek olmadığı sonucunu yaymaya çalışmaktadırlar.”

“Yumuşak Savaş’ta düşman’ın elindeki imkânlar oldukça çoktur. Sanal âlemin tüm modern imkânları Yumuşak Savaş’ın amaçlarının tahakkuku hizmetindedir. Fakat bu modern imkânlardan daha önemlisi, Yumuşak Savaş’ın hedeflerinin tahakkuk bulmasında etkili olan güçlü ağ desteğidir. Bu savaşı fikri, siyasi, edebi, sosyal olarak iletişim ve muhtelif dallarda aktif olan binlerce kişiden oluşan büyük bir ordu yürütmektedir.”

“Sert Savaş’ta, Bedenler Toza, Toprağa ve Kana Bulanırken, Ruhlar Göğe Doğru Yükselip Cennete Girerler; Ama Yumuşak Savaş’ta ve Eğer Bir de Düşman Kazanırsa, Bedenler Doruklara Çıkar ve Salim Kalır Ama Ruhlar Cehennemi Boylar.”

Ehlader Araştırma Bölümü

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz