Pazar , 21 Ocak 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Faydalı Sayfalar » Analiz » İmam Hamaney’den amerika seçim değerlendirmesi
İmam Hamaney’den amerika seçim değerlendirmesi

İmam Hamaney’den amerika seçim değerlendirmesi

İmam Hamenei bu gün İsfahan halkı ile yaptığı görüşmede: Gençlere, İmam Humeyni’nin; yazılarını, konuşmalarını ve vasiyetnamesini okumaları tavsiyesinde bulunarak, İmam Humeyni’nin vasiyetnamesi ve konuşmalarını İslami nizamın yol haritası olarak değerlendirdi.

İmam Hamenei, Amerikan Başkanlık seçimlerinin sonuçlarına dikkat çekerek; bizim bu konuda hiçbir görüşümüz yoktur. Amerika aynı Amerika’dır ve geçen 37 yılda iki partiden hangisi gelmişse bize hiçbir hayrı olmamıştır ve Amerika’dan İran halkına daima şer, kötülük gelmiştir. Dünyadaki bazı gelişmeler gibi ABD seçimleri sonucundan ne mutlu oluruz ve ne de üzülürüz. Çünkü bizim için hiç farkları yok bunların. Allah’ın lütfu ile biz her türlü gelişmeye karşı hazırlıklıyız.

İslam İnkılabı Rehberi, Amerika başkanı seçilen kişinin savaşlara harcadığımız para ile ülkeyi iki defa inşa edebilirdik açıklamasını hatırlatarak; Amerika’da seçim sürecinde söylenenler; bu ülkede ne kadar sorunun, fesadın, noksanlığın ve fakirliğin olduğunu gösterdi. Şu makam düşkünleri o bu sözlerin anlamını düşünüyorlar mı?  Amerika son yıllarda bu ülke halkının parasını ouğursuz savaşlara harcayarak on binlerce sivil insanı katletmiş ve Afganistan, Irak, Libya, Suriye ve Yemen’de bu ülkelerin alt yapısını yok etmiştir.

İmam Hamenei sözlerinin devamında; ülkenin siyasi akıllarını basiret elde etmek zorunda olduğuna dikkat çekerek, basiretin anlamını şöyle açıkladı. Basiret: Kiminle karşı karşıya geldiğinizi iyi bilmek, onun sizin hakkınızda ne düşündüğünü anlamak ve onun karşısında gözünüzü yumsanız size nasıl darbe indireceğinin farkında olmak demektir.

İmam Hamenei; İyi ki halk kitleleri bu basirete sahiptirler ama şaşkınlıkla görüyoruz ki bazı siyasi akıllar, bazı hayallere kapılarak şu basiretten yoksundurlar.

rast haber

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz