Pazartesi , 11 Aralık 2017
Son Eklenenler
Anasayfa » Faydalı Sayfalar » İmam Hamaney’den İtfaiyecilere Takdir Mesajı
İmam Hamaney’den İtfaiyecilere Takdir Mesajı

İmam Hamaney’den İtfaiyecilere Takdir Mesajı

İmam Hamaney, Tahran’daki Plasco faciasında büyük fedakarlıklar sergileyen itfaiyeciler ve kurtarma opersyonuna katılan tüm organları takdir etti.

 İmam Seyyid Ali Hamaney, yayınladığı bir mesajda Tahran’daki Plasco faciasında büyük fedakarlıklar sergileyen itfaiyeciler ve kurtarma opersyonuna katılan tüm organları takdir ederek, şehit düşen itfaiyecilerin “Kutsal Savunma Dönemi”ni bir kez daha hatırlattıklarını bildirdi.

İnkılap Rehberi’nin mesajı şöyle:

Bismillahirrahmanirrahim

Acı kaygılarla geçen kurtarma geceleri ve gündüzlerinin ardından şimdi artık sıra İran milletinin mümin ve cesur itfaiyecilerinin fedakarlığına geldi. Bu insanlar kelimenin tam anlamıyla iddiasız kahramanlar olarak bilinip hatıraları sonsuza dek yaşayacaktır.

Vatandaşlarının canı ve malını kurtarmak için göz kamaştırıcı bir cesaretle yangın ve enkazın ortasına giren bu büyük insanlar, kendi canlarını tehlikeye attılar. Bunlar bir kez daha “Kutsal Savunma Dönemi”ni canlandırıp mümin İranlıların gerektiği zaman eşsiz bir azimle canlarını ortaya koyacağını gösterdi. Yasta olan aileler ve tüm İran milleti, bu azim ve cesaretle onur duymalıdır. Düşünürler ise bu konuyu İran ve İranlılara yönelik yaptıkları yorumlarla ilgili hasaba katmalı. Bu olay bir taraftan acı verici ve diğer taraftan da onurlandırıcıdır.bu şehitler hiçbir zaman unutulmayacaklar.

Ben bu olayda yaşamını yitirenlerin aileleri ve yakınlarının acısını paylaşarak, Allah’tan onlara rahmet ve geride kalanlara ise sabır talep ediyorum.

Ayrıca tüm bu on gün boyunca mahsur kalan itfaiyeciler ve diğer vatandaşları kurtarmak için büyük sorumluluklar üstlenerek, çalışmaları sona erdiren tüm organlara ve herkese teşekkür edip bedelini Allah’tan almalarını arzu ediyorum.

Seyyid Ali Hamanei

29 Ocak 2017

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz