Salı , 20 Şubat 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Faydalı Sayfalar » İmam Hamenei: Kur’an’la Dünyayı Değiştiririz/ Kur’an Merasimleri Düzenlemeliyiz
İmam Hamenei: Kur’an’la Dünyayı Değiştiririz/ Kur’an Merasimleri Düzenlemeliyiz

İmam Hamenei: Kur’an’la Dünyayı Değiştiririz/ Kur’an Merasimleri Düzenlemeliyiz

İslam İnkılabı Rehberi İmam Hamenei Ramazan ayının birinci günü ile alakalı olarak, Kur’an hafız ve karileri ile 3 saatlik bir görüşme yaptı.

Tesnim Haber Ajansı – İslam İnkılabı Rehberi, hafız ve karilerin kuran okumalarından sonra yaptığı konuşmada; ülkede Kur’an’i etkinliklerin artmasının gerekli olduğuna değinerek; “Kur’an’ın yüce anlamları çağdaş dille insanlara söylenirse, dünya topluluğunun hakiki ilerleyişini sağlayacaktır. İzzet, kudret, maddi huzur, manevi yücelme, düşünce ve inancın genişlemesi, ruhun huzuru… hepsi Kur’an’a amel etmeye bağlıdır.” dedi.

İmam Hamenei, muasır dünyada insanların; kimlik, fikir ve inanç boşluğu yaşadıklarını vurgulayarak bu gün insanların Kur’an’a her zamankinden daha çok ihtiyaçları vardır diyerek devam etti; “Kendi inanç temellerimizi daha fazla güçlendirerek ve Kur’an’ın manasını insanlara aşılamanın dilini daha fazla bilerek, bu manaları dünyaya yaymalıyız. Bu manalara yayılırsa Kur’an dünyada en büyük etkileyici olacaktır. Büyük güçler, onların silahları ve Siyonist rejim hiçbir halt yapamazlar.”

İmam Hamenei,” Ehl-i beytin mevlüt ve taziye merasimleri düzenlendiği gibi Kur’an’ı okuyup dinlemek için de merasimler düzenlenmeli ”dedi.

 

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz