Cumartesi , 20 Ocak 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » İmam Hamaney’den Erbain Yürüyüşüne İlişkin Açıklama
İmam Hamaney’den Erbain Yürüyüşüne İlişkin Açıklama

İmam Hamaney’den Erbain Yürüyüşüne İlişkin Açıklama

İmam Hamenei, dünyanın çeşitli ülkelerinden mümin insanların katılımıyla düzenlenen Erbain yürüyüşünün, ilahi bir şiar olduğunu söyledi.

İmam Hamenei; Erbain yürüyüşünün azim dolu eşsiz bir hareket olduğunu belirterek, Ehlibeyt mektebi öğretilerinin “aşk-iman” ve “akıl-duygu” karışımından meydana geldiğini ifade etti. İmam Hamanei Erbain yürüyüşünün aşkla ve imanla donatılmış ayrıca aklı ve duyguları da harekete geçiren ilahi bir şiar olduğunu belirtti.

İmam Hamenei Irak halkının Erbain ziyaretçilerini ağırlama konusundaki hassasiyetine ilişkin olarak; “Biz de uzaktan Erbain ziyaretçilerine gıpta etmekte ve keşke sizlerle birlikte olabilseydik demekteyiz” dedi.

İmam Hamenei; Allah Resulü ve Ehlibeyt ile aşk ve maneviyat üzerine bağ kurulması gerektiğini ifade ederek şunları söyledi: “İran ve dünyanın öteki ülkelerinden çeşitli halkların Erbain yürüyüşüne katılabilmek için gösterdikleri görkemli çaba, Ehlibeyt mektebinin en seçkin özelliklerinin bir tecellisidir. Bu ilahi hareketteki iman, kalbi itikat gerçek inanç, aşk ve muhabbet göz kamaştırmakta.”

İmam Hamenei ayrıca, Erbain ziyaretçilerinden kurallara ve kanunlara riayet etmeleri isteğinde bulundu.

Rast Haber

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz