Pazartesi , 19 Şubat 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Faydalı Sayfalar » İmam Hamenei’nin İnkılap Eksenli Açıklamalarını Dünya Nasıl Gördü?
İmam Hamenei’nin İnkılap Eksenli Açıklamalarını Dünya Nasıl Gördü?

İmam Hamenei’nin İnkılap Eksenli Açıklamalarını Dünya Nasıl Gördü?

RASTHABER-İmam Hamenei , İran İslam Cumhuriyeti kurucusu İmam Humeyni’nin yirmi yedinci vefat yıl dönümü münasebetiyle gerçekleştirilen merasime katılarak bir konuşma yaptı.

İmam Hamenei konuşmasında şu noktalara değindi: “Her kim veya hangi hareket Amerika’ya güvenirse büyük bir hata yapmıştır ve tokat yiyecektir. Elbette küçük ve basit düşmanlarımız da vardır. Düşmanlıkların kaynağı ise habis Amerika ve İngiltere’dir.”

İngiltere merkezli dünyaca ünlü uluslararası haber ajansı Reuters; İmam Hamenei’nin konuşmasının yayımlandığı sırada, bu önemli konuşmanın yansımalarına değinerek şunları yazdı: “İmam Hamenei; ‘Amerika ve İngiltere İran’ın habis düşmanları olarak kalacaklardır’ dedi”.

Lübnan merkezli Hizbullah Hareketi’ne yakınlığı ile bilinen El-Menar Haber Ajansı da İmam Hamenei’nin konuşmasını yayımlayarak, kendi web sitesinde İmam’dan naklen şunları yazdı:

“Düşmanlar İran’a baskıyı artırmaktadırlar. Çünkü onlar İmam Humeyni ‘den İran halkına miras kalmış olan inkılapçı ruhtan korkmaktadırlar.”

Lübnan haber analiz merkezi El-Ahd da yine aynı şekilde İmam Hamenei’nin merasimde yaptığı konuşmanın önemli bir bölümünü yayılandı ve İmam’dan naklederek şunları yazdı:

“Amerikalılar anlaşmaya sadık değillerdir ve Yemen’e yapılan tecavüzü savunmaktadırlar. Biz hakim düzen karşısında eli bağlı durmayacağız.”

Lübnan merkezli El-Meyadin haber ajansı ise, İmam Hamenei, İmam Humeyni’nin yirmi yedinci vefat yıl dönümünde yaptığı konuşma kapsamında İmam Hamenei’ye dayandırdığı haberde şu ifadelere yer verdi:

“Amerika, İngiltere ve Siyonist Rejim İran’ın asıl düşmanlarıdır. İran Suriye’de IŞİD aleyhine kurulan koalisyonun bir parçası olmayı asla kabul etmeyecektir.”

Irak merkezli El-Sumeriye haber ajansı da İmam Hamenei’nin bu merasimde yaptığı konuşmanın yansımalarına yer vererek, İmam Hamenei’ye dayandırdığı haberinde şu ifadelere yer verdi:

“Habis Amerika ve İngiltere İran’ın iki zorlu düşmanıdır. Tahran, bölgesel meselelerde iki zorlu düşmanıyla yani Amerika ve İngiltere ile işbirliği yapma niyetinde değildir.”

El-Kudsul-Arabi gazetesi de kendi internet sitesinde İmam Hamenei’nin İmam Humeyni’nin 27. vefat yıl dönümünde yaptığı konuşmanın önemli bölümlerine yer verdi. Gazete İmam Hamenei’den naklederek şöyle yazdı:

“Tahran bölgesel meselelerde hiçbir zaman iki zorlu düşmanı olan habis Amerika ve İngiltere ile işbirliği yapma niyetinde değildir. Çünkü Amerika’nın bölgedeki hedefi İran’la 180 derece farklıdır.”

Çin resmi haber sitesi Xinhua da birkaç farklı haberle İmam Hamanei’nin konuşmasının yansımalarına değinerek şunları yazdı:

“İran’ın değerli lideri diyor ki; ‘Amerika’ya kesinlikle güvenilmemesi gerekir.’

Azerbaycan haber ajansı Trend de İslam İnkılabı Rehberi’nin konuşmalarına yer vererek şunları yazdı: “İran’ın değerli lideri halktan İnkılap temellerine sadık kalmalarını istedi.”

Irak Merkezi haber ajansı da İmam Hamenei’nin İran İslam Cumhuriyeti kurucusunun vefat yıl dönümünde yaptığı konuşmaya yer verdi. Haber ajansı İmam Hamenei’den naklederek şunları yazdı:

“Her kim ya da hangi hareket Amerika’ya güvenirse büyük bir hata yapmış olur ve tokat yiyecektir.

Amerika İslam İnkılabının zafere ulaşmasından bugüne kadar İran’a olan düşmanlığını devam ettirmektedir ve habis İngiltere ile büyük şeytan Amerika’ya güvenmek büyük bir hatadır.”

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz