Pazartesi , 11 Aralık 2017
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » İmam Humeyni(ra)’yi anma programına dünyanın dört bir yanından katılım var
İmam Humeyni(ra)’yi anma programına dünyanın dört bir yanından katılım var

İmam Humeyni(ra)’yi anma programına dünyanın dört bir yanından katılım var

İslam İnkılabı Kurucusu Rahmetli İmam Humeyni’nin Vefat Yıldönümü merasimine katılmak için dünyanın çeşitli ülkelerinden çok sayıda insanın Tahran’a geldiği bildirildi.

Türkiye, Azerbaycan, Irak, Pakistan, Kuveyt, Hindistan, Bangladeş, Güney Afrika, Tunus, Ermenistan, Ürdün, Endonezya, Bahreyn, ABD, Danimarka, Hollanda, Gürcistan, Romanya, Macaristan, Cezayir, Kenya, Sırbistan, Şili, Kolombiya ve Tayland başta olmak üzere muhtelif ülkelerden yüzlerce yabancı misafir, Rahmetli İmam Humeyni’nin Vefat Yıldönümünde türbesinde düzenlenen etkinliklere katılmak üzere Tahran’da bulunuyor.

Şimdiye kadar, Avrupa, Asya, Amerika ve Afrika ülkelerinden 400’u aşkın misafir, Tahran’a gelmiştir.

İRNA haber ajansı da, İran’da bulunan yabancı misafirlerin katılımıyla düzenlediği oturumda, uzmanlar ve konukların Rahmetli İmam Humeyni’yle ilgi görüşlerini aldı.

Pakistanlı cami imamı Allame Mevlana Şah Çeşadi, Pakistan halkı ve özellikle akademisyenlerin İmam Humeyni’yi sevdiğini belirterek, İmam Humeyni görüşlerini dünyaya yaymaları gerektiğine vurgu yaptı.

Pakistanlı gazeteci Asazadi de, İmam Humeyni’nin çağın en büyük İslami lideri olduğunu, İslami görüşlerini gerçekten değiştirdiğini ifade etti.

Asazade, İmam Humeyni’nin İslam’ın siyasi yönünü yaygınlaştırdığını, bunun çağın insanları için en büyük hizmeti olduğunu ifade etti.

islamidavet

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz