Pazar , 21 Ocak 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » İmam Seyyid Ali Hamanei: Amerika Dünyanın En Zalim ve Fasit Yönetimlerindendir
İmam Seyyid Ali Hamanei: Amerika Dünyanın En Zalim ve Fasit Yönetimlerindendir

İmam Seyyid Ali Hamanei: Amerika Dünyanın En Zalim ve Fasit Yönetimlerindendir

İslam İnkılabı Rehberi İmam Hamanei bugün İslami Tebliği Koordinasyon Konseyi yetkilileri ve üyelerini kabul ettiği görüşmede, Amerika rejiminin dünyanın en fasit ve zalim yönetimlerinden olduğunu belirtti.

İslam İnkılabı Rehberi İmam Seyyid Ali Hamanei kabulde İmam Hasan Askeri’nin -as- kutlu veladet yıl dönümü ve 30 aralık 2009’a denk gelen hicri şemsi 9 Dey 1388’deki Halk Hamaseti’nin yıl dönümünü kutlayarak,  ABD’nin IŞİD ve tekfirci teröristlere desteği, Al-i Suud gibi diktatör ve zalim hükümetlerle işbirlikçiliği yapması, Siyonist canilere ve Yemen’de her gün cinayet işleyip, halkının kanını akıtanlara desteğinin, Amerika rejimin fasit ve kötü kimliğini ortaya koyan örnekler olduğunu kaydetti.

İmam Hamanei, Amerika’ya ve yargı sistemine hakim ırkçı ayrımcılığa işaretle, bu sorunlara rağmen, onların İran başta olmak üzere diğer ülkelerin yargı sistemini suçladığını ifade etti.

İslam İnkılabı Rehberi, Amerika’nın İran’da siyasi, mezhebi, etnik ve dil temelli anlaşmazlık çıkarmaya yönelik büyük masrafları ve çetrefil projelerine rağmen, yenilmiş olduklarını belirterek, Allah’ın izniyle İran halkı ve İslam nizamının her alanda Amerika’yı hayal kırıklığına uğratacaklarını beyan etti.

İmam Hamanei beyanatının devamında, İslam Cumhuriyeti’nin arta gelen ilerleme, gelişme ve gücüne işaretle, bu ilerlemenin Amerika’nın şimdiki başkanı döneminde de devam edeceğini ve İran İslam Cumhuriyeti’nin pes etme veya zayıf düşme heveslerinin de kursaklarında kalacağını vurguladı.

ABD’nin “halkın özgüven ve ümidi”ni yok etmeye yönelik ABD’nın aralıksız sürdürdüğünü çabalarına da dikkat çeken İslam İnkılabı Rehberi İmam Hamanei, onca azametiyle 9 Dey Günü’nün halkın bu tür oyunlara yanıt verdiği ve din ve devrim değerlerini savunduğu gün olduğunu kaydetti.

Tesnim Haber Ajansı

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz