Salı , 20 Şubat 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Öncü Şahsiyetler » İmam Hamaney » İmam Seyyid Ali Hamanei İş ve İşçi Haftasında İşçiler ile görüştü
İmam Seyyid Ali Hamanei İş ve İşçi Haftasında İşçiler ile görüştü

İmam Seyyid Ali Hamanei İş ve İşçi Haftasında İşçiler ile görüştü

MHA’nın haberine göre, İran’da kutlanan İş ve İşçi Haftası çerçevesinde işçileri kabul eden İran İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamenei, tüm devlet erkanı ve sorumluları yolsuzluk ve kaçakçılık ile ciddi bir şekilde mücadele etmeleri gerektiğini buyurdular. Ayetullah Hamenei yaptıkları açıklamada, “İşçi toplumu ve tüm halkımızın yaşadığı ekonomik sorunların çözümü, ülke dışında değil ve ülke içerisindedir ve yurtiçi üretimin güçlenmesi ile gerçekleşebilir” dediler.

Hz. Ali (a.s.) ve İmam Cevad (a.s.)’nin doğum günlerini de kutlayan İran İslam İnkılab Rehberi, böylesi görüşmelerin iş ve işçinin değerine dikkat çekmek amacıyla gerçekleştiğini belirterek, “İşçi toplumu tüm zorluklar ve sorunlara rağmen, ülkenin gelişimi için çaba göstermiştir. Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.)’in bir işçinin elini öpmesi, sadece gösteriş amaçlı yapılan birşey değildir ve eğitim amaçlıdır” dediler.

Ayetullah Hamenei ülkedeki sorunların çözümü ve Direniş Ekonomisi’nin gerçekleşmesi için yurtiçi üretimin güçlendirilmesinin büyük önem taşıdığını vurgulayarak, “Bazı kesimler yaptırım ve baskı uygulanması ile yurtiçi üretimin güçlenmesinin gerçekleşemeyeceği görüşündeler. Kuşkusuz zalimce uygulanan yaptırımlar, sorunların gelişiminde etkisiz olmadı ama yaptırım ve baskı, organize edilen ve planlanan bir toplumsal çabanın önünü alamaz. Yaptırımlar bazı alanlarda daha fazla etki göstermiş olsa da, bazı alanlarda yürtiçi gelişim ve çabanın önüne geçememiştir. Yaptırımlar olmasaydı, bzı alanlarda gelişebilirdik. Ama öte yandan da petrol parasına dayanarak, şimdiye kadar elde ettiğimiz gelişimlere ulaşamama olasılığı da vardı. Ülke içerisindeki sorunları üretime dayalı yöntemler ile çöülmesi, ulusal zenginlik ve izeet duygusunu kazandıracaktır. Ülke içeirisnde ekonomi yapısı gibi tüm yapıların güçlenmesi, müzakere masasına oturan her müzakere heyetinin de güçlenmesini sağlayacaktır. Yoksa karşı taraf alakasız ve boş laflar söyleyecek ve durmadan istekler ve şartlar blirleyecektir” açıklamasında bulundular.

Açıklamalarının başka bir bölümünde ise ekonomik sorunları Lozan, Cenevre ve New York’ta çözülmeyeceğini söyleyen İran İslam İnkılabı Rehberi, ülkedeki tüm sorumluların ekonomik sorunların tek çözümü olan yurtiçi üretimin güçlendirilmesi ile ilgili sorumluluklarını yerine getirmelerini vurguladılar.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz