Perşembe , 14 Aralık 2017
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » İmam Seyyid Ali Hamaney, Tahran’daki Yangın Olayı İçin Mesaj Yayınladı
İmam Seyyid Ali Hamaney, Tahran’daki Yangın Olayı İçin Mesaj Yayınladı
سیمای رهبر معظم انقلاب اسلامی

İmam Seyyid Ali Hamaney, Tahran’daki Yangın Olayı İçin Mesaj Yayınladı

Tahran’ın orta kesiminde ticari Plasko binasının yanarak çökmesi ardından İslam İnkılabı Rehberi olayda hayatlarını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı mesajı yayınlarken, enkazda olanların kurtarılması için yetkililerin çalışmasını istedi.

İmam Hamenei halkı kurtarmak için cesur ve fedakar itfaiyecilerin bizzat tehlike yaşadıklarını, sorumluluk içinde fedakarca zor bir sınava çekildiklerinin, insanların yüreklerini burkarken, onları övme ve takdir etmelerine sebep olduğunu belirtti.

Hali hazırda tüm çalışmaların enkaz altındakileri kurtarmak için yapılmasına vurgu yapan İmam Hamenei, olay sebeplerin araştırılmasının ikinci konu olduğunu ifade etti.

İmam Hamenei ayrıca son bir kaç saatte yetkililerin cihatçı çalışmalarını sürdürdükleri gibi, konuşma  ve açıklama yerine, enkaz altındakilerin kurtarılması için daha fazla ve hızlı çalışmalarını istedi.

Perşembe günü sabahın erken saatte Plasko binasında yaşanan yangın ve ardından binanın çökmesi sonucu birçok vatandaş ve itfaiye memuru ne yazık ki öldü ve yaralandı.

Tesnim Haber

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz