Salı , 20 Şubat 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Faydalı Sayfalar » İngiliz özel kuvvetleri Suriye’de
İngiliz özel kuvvetleri Suriye’de

İngiliz özel kuvvetleri Suriye’de

İngiliz özel kuvvetlerinin Suriye’de desteklenen silahlı grupları korumak için Suriye topraklarına girerek ileri hatlarda savaştığı açıklandı.
YDH- Times’ın haberine göre İngiliz özel kuvvetleri, muhalif grupları IŞİD saldırılarından korumak için cephenin ileri hatlarında doğrudan savaşa katılıyor.

İngiliz özel kuvvetlerinin muhalif bir birliği IŞİD saldırısına karşı korumak için operasyon yapmasının İngiltere’nin Suriye’ye doğrudan müdahalesinin ilk işareti olduğunun belirtildiği haberde Suriyeli muhalif komutanlardan Mahmud Salih’in İngiliz özel kuvvetlerinin Ürdün sınırından defalarca Suriye’ye geçtiğini ve çatışmalara katıldığını açıkladığı bildirildi.

Mahmud Salih, Ürdün sınırından geçen İngiliz özel kuvvetlerinin el-Tanf köyünde Yeni Suriye Ordusu adlı muhalif gruba destek verdiğini söyledi.

Yeni Suriye Ordusu adlı grubun Suriye ordusundan ayrılan muhalif askerlerden oluştuğu öne sürülürken bu grubun komutanlarından Mahmud Salih, İngilizlerin kendilerine sürekli IŞİD saldırıları altında bulunan mevzilerini güçlendirmek için lojistik destek vermekle kalmadığını IŞİD’e karşı yapılan operasyonlara da katıldığını söyledi.

Mahmud Salih, IŞİD saldırısı sebebiyle tahrip olan bir üssün de İngilizlerin katılımıyla yeniden yapıldığını söyledi.

 

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz