Çarşamba , 24 Ocak 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Faydalı Sayfalar » ‘İnkılapçı İslam’ ve ‘İslam İnkılabı’nın bereketiyle, ABD ve küresel zorbacılar Ortadoğu’da güçsüz düştüler
‘İnkılapçı İslam’ ve ‘İslam İnkılabı’nın bereketiyle, ABD ve küresel zorbacılar Ortadoğu’da güçsüz düştüler

‘İnkılapçı İslam’ ve ‘İslam İnkılabı’nın bereketiyle, ABD ve küresel zorbacılar Ortadoğu’da güçsüz düştüler

İslam İnkılabı Rehberi, caminin “insanı inşa eden, düşmanla mücadele verilen, kalp ve dünyayı imar eden, İslam medeniyetinin oluşumu için zemin sağlayan ve basiret artıran” bir merkez olduğunu belirtti.

Welayet News – İslam İnkılabı Rehberi İmam Seyyid Ali Hamanei bugün Dünya Camiler Günü dolaysıyla Tahran cami imamlarını kabul ettiği görüşmede, caminin kültürel direniş ve sosyal faaliyet merkezi olduğunu ifade ederek, İslam tarihinde caminin önemli siyasi, sosyal ve askeri konular hakkında istişare, işbirliği ve karar alma merkezi olduğunu vurguladı.

İmam Hamanei, Dünya Camiler Günü’nün belirlenmesi felsefesi hakkında ise, “Bugün İran İslam Cumhuriyeti’nin ısrarı üzerine Siyonistler tarafından Mescid-i Aksa’nın ateş verildiği için ve Siyonist rejime karşı İslam ümmetinin mücadele vermesi amacıyla İslam işbirliği Teşkilatı’nda (Dünya Camiler Günü) olarak onaylandı ve bu bakışla, onu dikkate almak gerekiyor” ifadesini kullandı.

İslam İnkılabı Rehberi ayrıca, İslam İnkılabı’nı sulta düzeninin erkanını güçlü biçimde salladığına temasla, “İnkılapçı İslam” ve “İslam İnkılabı”nın bereketiyle, küresel zorbacılar ve ABD’nin Batı Asya’da pratikte güçsüz düştüğünü beyan etti.

İslam İnkılabı Rehberi sözlerinin devamında, “Eğer milletin imanı ve İslam’a bağlılığı olmasaydı, İran da başkaları gibi Amerika ve gayri Amerika’nın şemsiye altına girmiş olurdu, bu yüzden onlar halkın imanına karşı derin ve sonsuz husumet ve kin besliyor” beyanatında bulundu.

İmam Hamanei, zalim ve zorba güçlerin geniş çaplı, açık veya gizli ve çetrefil düşmanlıklarına rağmen temiz İslam Cumhuriyeti kelimesinin her geçen gün daha da güçlendiğini ve halkın iman ve birliğiyle, komploların aynı şekilde boşa çıkacağını vurguladı.

İslam İnkılabı Rehberi İmam Seyyid Ali Hamanei, sekülar İslam ve gerek kişisel ve gerekse toplu ibadetle sınırlı İslam’ın taraftarları bile çok olsa da, sultacıların ona düşman olmadığını, ancak küresel zorbaların siyasi-toplumsal düzeni teşkil eden ve milletleri, gerçek dünyevi ve uhrevi mutluluğa hidayet eden”muktedir İslam”a karşı düşmanlık yaptığını beyan etti.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz