Pazar , 21 Ocak 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Irak Başbakanı İbadi: Ayetullah Sistani’nin Cihat Fetvası Irak’ın Kurtuluşunu Sağladı
Irak Başbakanı İbadi: Ayetullah Sistani’nin Cihat Fetvası Irak’ın Kurtuluşunu Sağladı

Irak Başbakanı İbadi: Ayetullah Sistani’nin Cihat Fetvası Irak’ın Kurtuluşunu Sağladı

Irak Başbakanı Haydar El İbadi, Irak’ın taklid mercilerinden Ayetullah Sistani’nin Musul’un kurtarılması operasyonundaki rolünü takdir etti.

Irak Başbakanlık Ofisinden yapılan açıklamada; Irak Başbakanı Haydar el İbadi, Ayetullah Sistani’nin Musul’un terör örgütü IŞİD’den kurtarılması operasyonundaki rolünü önemine dikkat çekerek, Ayetullah Sistani’nin halkı, tekfirci teröristlere karşı silahlanma çağrısının onları teröristlerden kurtardığını bildirdi.

Irak Başbakanlık Ofisi bildirisinde; Ayetullah Sistani’nin terör örgütüne karşı halkın topraklarını savunmasının cihat olduğu ve bu yönde fetva yayınladığı ve halkın da bu fetvaya icabet ederek Irak güçleriyle birlikte teröristlere karşı mücadele verdiği ve zaferle çıktığına dikkat çekildi.

Bilindiği gibi terör örgütü 10 Haziran 2014 tarihinde Musul’u işgal etmiş ve ardından Ayetullah Sistani,  teröristlere karşı cihat edilmesi yönünde fetva yayınlamıştı.

Irak Başbakanı, perşembe günü IŞİD terör örgütüne karşı mücadele eden Iraklı güçlerin Musul’daki el Nuri Camisini almalarıyla IŞİD’in Irak’ta sonunun geldiğini ilan etmişti.

Tesnim Haber Ajansı

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz