Cuma , 15 Aralık 2017
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Irak Ehl-i Sünnet Müftüsü: İran’ın Irak’taki Aktif ve Yapıcı Rolü İle İftihar Ediyoruz
Irak Ehl-i Sünnet Müftüsü: İran’ın Irak’taki Aktif ve Yapıcı Rolü İle İftihar Ediyoruz

Irak Ehl-i Sünnet Müftüsü: İran’ın Irak’taki Aktif ve Yapıcı Rolü İle İftihar Ediyoruz

Iraklı Ehl-i Sünnet müftüsü Şeyh Mehdi Semidî, Irak Hizbullahı’nın siyasi bürosunun heyetiyle görüşerek Irak, ”direnişin gurur ve onurudur” dedi.

Tesnim Haber Ajansı – Salı günü tekfirci terörist grupların Irak Ehl-i Sünnet Müftüsünü hedef aldıkları bir suikast girişimi gerçekleşti.

Irak Hizbullah’ının siyasi bürosunun üyesi Mustafa Diracî, Şeyh Semidî’nin sağlıklı olmasından mutlu olduğunu belirterek dedi ki: Bizim kahraman askerlerimizde tekfiristler aynı şekilde silahla karşılık verdiler. Ayrıca siz ve ılımlı İslamcılarda onlarla savaşmalıdır.

Ayrıca Şeyh Semidî, görüşmenin devamında kardeşçe açıkladı ki: Biz de İslamı ve tüm Hizbullah direnişini koruyoruz. İran İslam Cumhuriyetinin aktif ve yapıcı rolünü unutmuyor ve bununla iftihar ediyoruz. Ehl-i Sünnet müftüsü konuşmasının devamında işgalci Amerika’nın cezaevlerindeki direniş kuvvetleri üyeleri hakkında konuştu ve ceza evindeki Şii ve Sünni grupları bölmek için nasıl çabaladıklarını vurguladı.

Irak Ehli Sünnet Yüksek Fetva Heyeti Başkanı Mehdi Sumeydei, Tekfircilerce Düzenlenen Bombalı Saldırıdan Sağ Olarak Kurtuldu

islamivahdet.com

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz