Cuma , 24 Kasım 2017
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Irak Gönüllü Halk Güçleri, İnsan Hakları İzleme Örgütünün Raporuna Tepki Gösterdi
Irak Gönüllü Halk Güçleri, İnsan Hakları İzleme Örgütünün Raporuna Tepki Gösterdi
شعار الحشد الشعبي

Irak Gönüllü Halk Güçleri, İnsan Hakları İzleme Örgütünün Raporuna Tepki Gösterdi

Haşdi el Şabii (Gönüllü Halk Güçleri), İnsan Hakları İzleme örgütünün açıklamalarına yayımladığı bir bildiri ile tepki gösterdi.

Tesnim Haber Ajansı – Irak Gönüllü Halk Güçleri yayımladığı bildiride, İnsan Hakları İzleme örgütünün doğru veriler üzerinden hareket etmediğini belirterek; “İnsan Hakları İzleme Örgütü birliklerimizin kırsalda yaşayan sivilleri zorla tutukladığını ve hatta onlara zarar verdiğini iddia etmekte. Bu sahte suçlamalar tamamen gerçek dışı olmakla birlikte Gönüllü Halk Güçlerinin ilkelerine aykırı bir durumdur” ifadelerini kullandı.

Haşdi el Şabii bildirinin devamında; İnsan Hakları İzleme Örgütünün, kendi çalışanlarının istek ve arzularınca hareket ettiğini ve kendi güvenilirliğini kaybettiğini vurgulayarak, “Raporlarını, doğru ve gerçek bilgiler ışığında sunmuyorlar.”  ifadelerini kullandı.

“İnsan Hakları İzleme Örgütünün, Haşbi el Şabii hakkındaki tüm iddialarını sahada araştırmak isteyen tüm uluslararası kurumlara destek vermeye hazırız” ifadeleri kullanılan bildiride söz konusu açıklamanın Ninova eyaletinin teröristlerden temizlendiği zamanda gelmesine dikkat çekildi.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz