Pazartesi , 22 Ocak 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Faydalı Sayfalar » Analiz » Irak’ta Art Arda Patlamalar: 11 Ölü
Irak’ta Art Arda Patlamalar: 11 Ölü

Irak’ta Art Arda Patlamalar: 11 Ölü

Bağdat’ta art ardına yaşanan patlamalar sonucunda 11 kişinin öldüğü ve onlarca yaralının olduğu bildirildi.

Tesnim Haber Ajansı- Bağdat’ta  art ardına yaşanan patlamalar sonucunda 11 kişinin öldüğü ve onlarca yaralının olduğu bildirildi. Patlamaların Bağdat’ın güneybatısındaki İmam Ali (as) camisinde yaşandığını bildiren yetkililer, en az 9 kişinin öldüğünü ve 25 kişinin yaralandığını bildirdiler.

Gerçekleşen intihar saldırısı sonrası açıklamalar yapan Iraklı yetkili makamlar patlamanın Cuma namazı sonrası gerçekleştiğini ve buyüzden ölü sayısının artmasından endişe edildiğini bildirdiler.

Polis kaynaklarına göre; ikinci intihar saldırısı  bölgedeki el-Rizvaniye camisinde intihar bombacısının bombayı patlatmadan önce güvenlik güçleri tarafından etkisiz hale getirilerek öldürüldüğü bildirildi. Diğer bombalı eylem Bağdat’ın batısındaki Ebu Garip bölgesinde düzenlenen saldırı sonrası 2 kişinin öldüğü ve yaralıların olduğu bildirildi. Şimdiye kadar saldırıyı üstlenen bir grubun olmadığı ama IŞİD ya da aşırıcı gruplar tarafından Irak’ta Şiilere  karşı daha önce  bu tür saldırıların gerçekleştirildiği bilinmektedir.

Bu patlamalar IŞİD’in Irak’taki Şiilere karşı düzenlediği 2 bombalı saldırının üzerinden 2 ay sonra gerçekleştirildi. Önceki saldırılarda 15 ölü ve 50 yaralı bulunmaktaydı. 29 Kasım 2015’te  Bağdat’ın Yusufiye mahallesindeki İmam Rıza (as) mescidinin yakınlarında  düzenlenen intihar saldırısında 9 ölü 19 yaralı bulunmaktaydı.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz