Çarşamba , 24 Ocak 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » İran Devrim Muhafızları Sözcüsü: IŞİD’i Zülfikar’la Vurduk
İran Devrim Muhafızları Sözcüsü: IŞİD’i Zülfikar’la Vurduk

İran Devrim Muhafızları Sözcüsü: IŞİD’i Zülfikar’la Vurduk

İran Devrim Muhafızları Sözcüsü; Devrim Muhafızlarının Füze operasyonu, İran’ın teröristlere ve düşmanlara sadece küçük bir uyarısıdır.

İslam İnkılabı Devrim Muhafızları Sözcüsü Ramazan Şerif, Tesnim Haber Ajansına verdiği röportajda; Devrim Muhafızlarının dün akşam gerçekleştirdiği füze operasyonunun detaylarını anlattı.

Şerif’in verdiği bilgilere göre; 650 ile 700 km’lik mesafede olan hedefleri vuran 6 Balistik Füzenin kullanıldığı dün akşamki operasyona “Leylet’ül-Gadr” ismi verilmiştir.

Şerif; Kullandığımız füzeler çok güçlü füzelerdir ve Suriye’nin Deyrezor bölgesinde hedef aldığımız bu operasyonda; düşmanın komutanlık merkezleri, depoları ve lojistik merkezlerini vurduk.

Devrim Muhafızları Sözcüsü, bu operasyonu teröristlerin geçen hafta tahranda gerçekleştirdiği eylemlere cevap anlamı taşıdığını açıklayarak, bu füzeler Irak semasından geçerek Suriye topraklarında hedeflerini vurmuşlardır. Bu füzelerin fırlatılmadan önce Suriye ve Irak devletleri ile koordine yapılmıştır.

Şerif; “Füzelerin isminin Zülfikar olduğunu açıklayarak, füzelerin hedefe ulaştığı anların kaliteli görüntüleri elimizde vardır.” dedi.

Tesnim Haber Ajansı

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz