Perşembe , 18 Ocak 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » İran, fitneci 8 Şii (!) kanalın yayınını yasakladı
İran, fitneci 8 Şii (!) kanalın yayınını yasakladı

İran, fitneci 8 Şii (!) kanalın yayınını yasakladı

İran İslam Cumhuriyeti ABD ve İngiltere’den yayın yapan ve İslam Mezhepleri arasına fitne sokan 8 Şii (!) kanalın yayınını yasakladı.

İran İstihbarat bakanlığı, İran’ın Çahar Mahal eyaletinde kanunsuzca faaliyet gösteren bazı fitneci uydu TV kanalları ofisinin belirlenerek kapatıldığını bildirdi.

Dün konuyla ilgili bir bildiri yayınlayan İran İstihbarat Bakanlığı, kanunsuzca ve gizlice faaliyet göstererek Şii-Sünni ihtilafı ve İslam aleminde anlaşmazlıkları körüklemek yönünde faaliyet gösteren bazı uydu TV kanallarının Tahran, Kum, İsfahan ve Horosanı Rezevi kentlerindeki ofisleri belirlenerek kapatıldığını ve sorumlularının yakalanarak yargıya teslim edildiğini söyledi.

İran İstihbarat bakanlığı bildirisinde bu fitne televizyon kanallarının yayın merkezinin Amerika ve İngiltere’de olduğu hatırlatılmıştır.

İRAN İLETİŞİM BAKANLIĞI,FİTNE UNSURU TEŞKİL ETTİĞİNDEN DOLAYI ŞİRAZİ’LERE AİT KANALLARI YASAKLADI..!

İran İletişim Bakanlığından yapılan açıklamada; Batı destekli olan ve İngiltere’den yayın yapan Sadık Şirazi ve yandaşlarına ait tv kanallarının yayınının durdurulduğu bilgisi yer alıyor.
Gerekçe olarak da; bu kanalların İslam mezhepleri arasında fitneye yol açtığını, küfür ve iftira ettiğini, İslam alimlerine hakaret ettiğini ve vahdet haftasına karşı beraat(sahabelere küfür etme haftası) haftası ilan ederek İslam mezhepleri arasındaki fitneyi artırmak, yanlış tebliğ yöntemiyle Ehlibeyt mektebine zarar vermek, matem meclislerinde hurafe ve şiddeti teşvik etmek gibi gerekçelerle bu TV kanallarının yayınları durdurulmuştur.

Fitne kanallarının deşifre edildiği yazıyı okumak için tıklayınız.

islamivahdet.com