Pazartesi , 22 Ocak 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » İran Genelkurmay Başkanı: Olası saldırıda savaş alanı sadece İran topraklarıyla sınırlı kalmayacak
İran Genelkurmay Başkanı: Olası saldırıda savaş alanı sadece İran topraklarıyla sınırlı kalmayacak

İran Genelkurmay Başkanı: Olası saldırıda savaş alanı sadece İran topraklarıyla sınırlı kalmayacak

İran Genelkurmay Başkanı Tümgeneral Muhammed Bakıri, İran’a yapılacak olası bir saldırının karşı tarafa bedelinin ‘çok ağır’ olacağını söyleyerek, “Olası saldırıda savaş alanı sadece İran topraklarıyla sınırlı kalmayacak” dedi.

Hava Savunma birliklerinin hazır bulunduğu bir toplantıda konuşan Bakıri, İran’a askeri harekat yapılmasının düşük bir olasılık olduğunu fakat yapılacak olursa da bunun karadan olmayacağını savundu.

İran’a yönelik olası bir saldırının hava veya füze saldırısı şeklinde olacağını söyleyen Bakıri, ülke lideri İmam Hamanei’nin hava savunma alanına daha fazla yatırım yapılmasını istediğini ifade etti.

‘BAŞLANGICI ONLAR BELİRLEYEBİLİR FAKAT NE ZAMAN BİTECEĞİNİ ONLAR BELİRLEMEYECEK’

Ülke ismi zikretmeyen İranlı General, “Saldırının başlamasını onlar belirleyebilir ancak ne zaman biteceğini ve savaş alanını onlar belirleyemeyecek” diye uyarıda bulundu.

İran ve batılı ülkeler 2015’te nükleer anlaşma imzalasa da, Washington-Tahran hattında son aylarla İran’ın balistik füze faaliyetleri sebebiyle sık sık gerilim yaşanıyor.

Geçen ay ABD, füze çalışmaları nedeniyle İran Devrim Muhafızları’na ek yaptırımlar uygulayınca, İran karşı hamle yaparak füze programının bütçesini arttırma kararı almıştı.

Rast Haber

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz