Salı , 20 Şubat 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Faydalı Sayfalar » İran Halkı Allah İçin Kıyam Etti ve Galip Oldu
İran Halkı Allah İçin Kıyam Etti ve Galip Oldu

İran Halkı Allah İçin Kıyam Etti ve Galip Oldu

İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Hamenei bu gün Şehit Settari Hava Sanayi Askeri Üniversitesi öğrencileri mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada: Askeri kuvvetlerin; itikadi, ilmi ve kurumsal gelişmelerle mükellef olduğunu açıkladı.

Tesnim Haber Ajansı – Ayetullah Hamenei, ülkede genç güçlerin önemine vurgu yaparak, savaş döneminde bizim gençlerimiz ülkeleri için nasıl büyük bir zenginlik olduklarını gösterdiler. Bu gün İran halkı; İslam’a, bağımsızlığa, kendi değerlerinde ısrarcı ve Allah dininin hakimiyetine inandığı için geniş bir düşman cephesiyle karşı karşıyadır ve böyle bir durumda silahlı kuvvetler kendi görevlerini en iyi şekilde yapmalıdırlar.

Ayetullah Hamenei, 8 yıllık savaşın çok zor bir dönem olduğuna vurgu yaparak; 8 yıllık savaş gerçekte, dünya hegemon güçlerinin ve onların işbirlikçilerinin İran sınırlarına, kimliğine, değerlerine, İslami kuruluşa ve İran halkının devrimine karşı bir saldırısı idi ama İran halkı; iman, direniş, Allah’a güvenmek ve İmam Humeyni’nin önderliği ile Allah için kıyam etti ve bütün güçlere galip geldi.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz