Pazar , 25 Şubat 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » İran Savunma Bakanı: Son Balistik Füze Denememiz Başarılıydı
İran Savunma Bakanı: Son Balistik Füze Denememiz Başarılıydı

İran Savunma Bakanı: Son Balistik Füze Denememiz Başarılıydı

İran İslam Cumhuriyeti Savunma Bakanı Hüseyin Dehkan, gerçekleştirilen son füze denemesinin başarılı olduğunu belirtti.

Dehkan Tesnim Habere verdiği röportajda, İran’da yapılan son füze denemesine değinerek, “bu füze denemesi başarılıydı” dedi.

Füze denemelerinin nükleer anlaşmaya aykırı olduğuna yönelik ABD yönetiminden gelen açıklamaları da hatırlatan Dehkan, “İran’ın füze denemeleri, nükleer anlaşmaları ya da 2231 sayılı kararı ihlal etmiyor” ifadesini kullandı.

İran Savunma Bakanı dün, İran’ın yeni balistik bir füzenin tatbikatını gerçekleştirdiğini açıklayarak, “gündeme gelen konu programlarımız doğrultusunda gerçekleşti ve savunma konularımıza hiçbir yabancının müdahale etmesine izin vermeyiz” dedi.

Tuğgeneral Hüseyin Dehgan dün şu açıklamalarda bulunmuştu: “Gündeme gelen konu bizim devam eden programlarımız arasındaydı ve biz planladığımız şekilde milli menfaatlerimizi korumak için savunma alanındaki üretimimize devam edeceğimizi her zaman açıkladık. Hiçbir şey bizim hedefimizi ve programımızı etkisi altına alamaz.”

Diğer yandan, İran’da 220 milletvekili dün açıklama yaparak, ülke güvenliğinde İran ordusuna tam destek verdiklerini belirtmişti.

Tesnim Haber

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz