Cuma , 19 Ocak 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » İran Trump’ı Uyardı!
İran Trump’ı Uyardı!

İran Trump’ı Uyardı!

İslam İnkılabı Rehberi İmam Hamanei’nin üst düzey askeri danışmanı, Nükleer Anlaşmanın çiğnenmesinin Amerikalılar için masraflı olabileceğini bildirdi.

Tesnim Haber Ajansı – Dün akşam İRİB ikinci kanalında konuşan İslam İnkılabı Rehberi İmam Hamanei’nin üst düzey askeri danışmanı Tümgeneral Seyyid Yahya Rahim Safevi, Nükleer Anlaşmanın Amerika’nın yeni cumhurbaşkanı tarafından iptal edileceği tehditlerine temasla, Amerika’da iktidara gelen her bir başkanın Siyonistleri desteklemeye mecbur olduğunu, ama Nükleer Anlaşmanın iptalinin fahiş stratejik bir hata olabileceğini bildirdi.

İran Televizyonun haberine göre, Tümgeneral Rahim Safevi ayrıca İslam aleminde vahdet ve dayanışmanın önemini de hatırlatarak, İslam ülkelerinin dayanışma ve birlik içinde olmalarını istemeleri durumunda ortak bir piyasa, ortak bir para birimi veya ortak ticari bir ilişki başlatmakla bu hedefi tahakkuk ettirebileceklerini bildirdi.

Siyonist İsrail rejiminin varlığı ve ABD’nin müdahalelerinin bugün İslam dünyasının sorunlarının temelini oluşturduğunu belirten İslam İnkılabı Rehberi İmam Hamanei’nin  üst düzey askeri danışmanı, İslam ülkelerinin bu krizi aşmak için ortak bir metot ve dayanışma içinde olmaları gerektiğini söyledi.

Tümgeneral ayrıca Trump’un başkanlık koltuğuna oturduktan sonra seçim dönemindeki sözlerini dikkate almayacağını da belirtti.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz