Salı , 23 Ocak 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » İran ve Bitmeyen Yalan Haberler: ”İran’da Sünni Alimler İdam Edildi(!)” yalanı
İran ve Bitmeyen Yalan Haberler: ”İran’da Sünni Alimler İdam Edildi(!)” yalanı

İran ve Bitmeyen Yalan Haberler: ”İran’da Sünni Alimler İdam Edildi(!)” yalanı

”Ey iman edenler! Eğer bir fâsık size bir haber getirirse, onun doğruluğunu araştırın. Yoksa bilmeden bir topluluğa kötülük edersiniz de sonra yaptığınıza pişman olursunuz.”(Hucurat suresi,6.ayet)

 Anadolu Ajansı ve Türkiye’deki birçok sitenin haberinin içeriği:

[”İran’da en az 11 Sünni‘nin idam edildiği ileri sürüldü.

İran İnsan Hakları Aktivistleri Ajansı’nın (Hrana) haberine göre, Kereç kentindeki Reca-i Şehr Hapishanesi’nde sabah saatlerinde en az 11 Sünni Kürt idam edildi.

Haberde, idama mahkum edilen 36 kişinin dün gece gardiyanlar tarafından elleri ve ayakları bağlanarak idam edilmek üzere hücrelere alındığı belirtilerek bu kişilerden en az 11’inin idam edildiğinin belirlendiği ancak bu sayının 29’a kadar çıkabileceği belirtildi.

Hrana, İstihbarat Bakanlığının idam edilenlerin ailelerine yakınlarının idam haberini verdiği ve Kehrizek ilçesindeki adli tıbba giderek cesetleri teslim almalarını tebliğ ettiğini aktardı.”]

Haberin aslına baktığımızda ise durum tam tersidir.İran’ın Ehl-i Sünnet alimlerini ve halkını katleden tekfirci teröristler asılmıştır.”İran’daki Ehl-i Sünnet kardeşlerimizin durumunu anlatan belgeseli” ve ”haberin aslını” sizin için paylaşıyoruz.Bu haberleri yapanları insaflı olmaya davet ediyoruz:

İran’ın Ehli Sünnet Alimlerini Katleden Tekfirci Teröristler İdam Edildi

islamivahdet.com

 

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz