Cumartesi , 20 Ocak 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Faydalı Sayfalar » İran’dan 30 bin kişinin katıldığı ve ‘Ya Resulallah’ sloganlı tatbikat
İran’dan 30 bin kişinin katıldığı ve ‘Ya Resulallah’ sloganlı tatbikat

İran’dan 30 bin kişinin katıldığı ve ‘Ya Resulallah’ sloganlı tatbikat

Beytül-Mukaddes’e Doğru Kültrülel-Askeri Tatbikat, İran’ın batısında yer alan Kürdistan bölgesi ile 14 vilayette daha eşzamanlı olarak 30 bin seferberin katılımıyla “Ya Muhammed Resullallah” sloganı ile başladı.

İran Kürdistan Beytül-Mukaddes İnkılap Muhafızları Komutanı General “Muhammed Hüseyin Recebi” bu bağlamda bugün yaptığı açıklamada, bu yılki tatbikata Beytül-Mukaddes ve Kevser’den 70 taburun katıldığını kaydetti.

General Recebi, bu tatbikat için planlanan programın iki özel ve ortak bölümünden oluştuğuna işaretle, planlamaların her bölgeye ait özel tehditlere göre tanımlandığını ve Kürdistan vilayetinin de sınırda yer aldığı için tehditlerinin farazi değil gerçek olduğunu ifade etti.

Kürdistan Beytül-Mukaddes Komutanı, bu tatbikattan amacın gönüllü seferberlerin düşmanın tehditlerine karşı hazırlık seviyesini değerlendirmek olduğunu vurguladı, kritik ve riske açık merkezler ve genel ve kentsel alanların güvenliğinin temini, şehir içinde saldırıya karşı koymak ve muhtelif harp ve savunma taktiklerinin provasının bu tatbikatta yapılacağını sözlerine ekledi.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz