Çarşamba , 24 Ocak 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » İran’ın Kirmanşah Şehrinde Tekfirci Örgüt Mensupları Öldürüldü
İran’ın Kirmanşah Şehrinde Tekfirci Örgüt Mensupları Öldürüldü

İran’ın Kirmanşah Şehrinde Tekfirci Örgüt Mensupları Öldürüldü

İran’ın Kirmanşah Eyaleti Polis Şefi, Kirmanşah şehrinde intihar yelekliği giymiş tekfirci terör örgütü mensuplarının belirlendiğini ve etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Tesnim Haber Ajansı – General Menuçehr Emanullahi bu gün gazetecilere yaptığı açıklamada şunları söyledi: “İstihbarat Bakanlığı tarafından tekfirci terör örgütü mensuplarının Kirmanşah’a girdikleri bilgisine ulaşıldığında bu konu ciddi bir şekilde takibe alındı. Bu bağlamda, bu sabah özel harekât ekibi, İstihbarat Bakanlığı yetkilileriyle işbirliği içerisinde ve koordineli olarak operasyonlara başladı ve Kirmanşah’ın bir mahallesinde bu tekfirci grupla çatışmaya girdi.”

Emanullahi, bu kişilerin İran’da yıkıcı operasyonlar yamayı amaçladığını ve üzerlerinden bir kalaşnikof tüfek, bir patlayıcı ve bir de intihar yeleği bulunduğunu açıkladı.

Emniyet, askeri ve istihbarat birimlerinin gece gündüz operasyonlar düzenleyerek, Kirmanşah’ta güvenli bir atmosfer oluşturmaya çalıştığını belirten Emanullahi, ülke güvenliğini tehlikeye atmak isteyenlere, ‘canımız feda etmek, bu yolda yapacağımız en asgari fedakârlıktır’ uyarısında bulundu.

 

 

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz