Cumartesi , 20 Ocak 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » İranlı Ehl-i Sünnet Alimi: IŞİD’i Amerika Destekliyor
İranlı Ehl-i Sünnet Alimi: IŞİD’i Amerika Destekliyor

İranlı Ehl-i Sünnet Alimi: IŞİD’i Amerika Destekliyor

İranlı Ehl-i Sünnet Alimi; Irak’ın Samarra şehrinde gerçekleşen terör saldırısı sonucunda Şii ve Sünni bir çok Müslümanın hayatını kaybettiğini belirterek terörizmi lanetledi.

Tesnim Haber Ajansı – İran’ın Kürdistan eyaletine bağlı Senendec kentinin Cuma imamı Ehl-i Sünnet Alimi Hüseyni hutbesinde Irak’ın Samarra şehrinde gerçekleşen terör saldırısı sonucunda Şii ve Sünni bir çok Müslümanın hayatını kaybettiğini belirterek; “Samarra kentinde Ehlibeyt İmamlarından İmam Ali el Hadi (a.s.) ve İmam Hasan el Askeri(a.s.)’mın türbeleri bulunmaktadır.” ifadelerini kullandı.

“Amerika’nın Peygamberin iki torununu yer aldığı bu şehirde gerçekleştirdiği son terör saldırısında 50 kişi yaralanırken Ehli Sünnet ve Şii Müslümanlardan sekizi ise maalesef hayatını kaybetti” diyen Ehl-i Sünnet Alimi Hüseyni Samarra kentinde gerçekleştirilen terör saldırısını kınadığını belirterek en kısa sürede faillerin cezalandırılmasını istediklerini açıkladı.

Amerika’daki Başkanlık seçimlerine değinen Ehl-i Sünnet Alimi Hüseyni, ABD halkının kendi yöneticilerine güvenmediğine işaret ederek ;“IŞİD’i kendi yöneticilerinin desteklediğini bilen Amerika halkı bu kez onlara oy vermemeyi seçti. Biz de Kürdistan halkı olarak IŞİD terör örgütünün yok olması için dua etmekteyiz.” ifadelerini kullandı.

“Allah Resulü; şeytanı ve nefsi emmareyi insanın en tehlikeli düşmanları olarak tanıtmıştır. Bu iki azılı düşmana karşı uyanık ve bilinçli olmalıyız” diyen Ehl-i Sünnet Alimi Hüseyni “ hangi ameller ile şeytanın rüsva edildiğini bilmemiz gerekir” ifadelerini kullandı.

İnsanın en büyük düşmanının kendi nefsi olduğunu belirten Ehl-i Sünnet Alimi Hüseyni “Gece ve gündüz insanı hakikatten ve İslam dininden ayırmaya çalışan kendi nefsimize karşı her an tetikte ve bilinçli olmalıyız” açıklamasını yaptı.

Senendec Ehl-i Sünnet Alimi Cuma İmamı Hüseyni, hutbesinde: “Allah Resulü şöyle buyurmuştur:  Bir defasında şeytanı gördüğümde ona neden bu kadar ürkütücü ve çirkin bir çehresi olduğunu sormuştum. O ise Müslüman ümmetin salih amelleri nedeniyle olduğunu söylemişti.”  rivayetini aktardı.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz