Pazar , 21 Ocak 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Faydalı Sayfalar » Analiz » İranlı Gençlerden Barack Obama’ya Mektup
İranlı Gençlerden Barack Obama’ya Mektup

İranlı Gençlerden Barack Obama’ya Mektup

İran’ın İlim ve Sanat Üniversitesi öğrencileri, Barack Obama’ya hitaben kaleme aldıkları mektupta ABD tarafından el konulan İran’a ait paralara cevaben; “Bu yeni neslin cevabı geçmiş önderlerimizin cevabından daha şiddetli ve sert olacaktır.” ifadeleri yer aldı.

Tesnim Haber Ajansı- İran’ın İlim ve Sanat Üniversitesi öğrencileri, Barack Obama’ya hitaben kaleme aldıkları mektupta ABD tarafından el konulan İran’a ait paralara cevaben; “Bu yeni neslin cevabı geçmiş önderlerimizin cevabından daha şiddetli ve sert olacaktır.” ifadeleri yer aldı.

Barack Obama’ya gönderilen mektupta; “Biz ABD’yi kendi haklı talebimiz nedeniyle savaş, tehdit ve yaptırımlar ile tanıdık. Biz İran İslam İnkılabı ile birlikte ABD’yi İran milletine yönelik başlattığı gizli ve açık 8 yıllık savaşta ve inkılabı yok etmek için Jimmy Carter gibi ABD’lilerin hile ve oyunları ile daha yakından tanıdık.”

“Geçen yıllar sonunda öğrendiğimiz tek şey sizin de sizden önceki müstekbir devletler gibi halkların mallarını sahte ve temelsiz iddialar ile sömüren, değişmeyen emperyalist ahlakınız oldu. Bizim ve dünyadaki mustazafların nezdinde Amerikan yüzünün nasıl olduğunu sizde çok iyi bilmektesiniz ve bunu bilerek milletleri yalanlarınız ile kandırmaya çalışıyorsunuz. Ancak hiçbir zaman asıl hedefinizden ve amacınızdan vazgeçmediniz çünkü sizin var olma nedeniniz halkları sömürmek iken ancak maskeler ile çehrenizi değiştirebilmektesiniz.”

Bu mektubun bir diğer bölümünde ise; “İranlı kandırılan heyetimiz sizin nefret dolu yüzünüzü bizlere süslenmiş ve boyanmış bir halde göstermeye çalışırken, sizler İran milletinin bloke edilmiş 2 milyon dolarına el koyarak kendi aileleriniz arasında pay ettirdiniz.”

Mektubun devamında; “İran milletinin haklarını bu şekilde çiğnerken hala nasıl olur da İran milleti ile konuşmak ve masada kalmak istiyorsunuz” diyen İlim ve Sanat Üniversite öğrencileri “ABD kendisini dünyanın hâkimi olarak gördüğü zamanda İran milleti büyük bir inkılap gerçekleştirmiş ve hain olan Şah’ı ülkesinden kovmuştur. Siz İran milletinin paralarını bloke ederken İran gençleri sizin konsolosluğunuzu ele geçirmiş ve o günlerden geride kalan resminiz ise Tebes çölünde aldığınız büyük hezimet olmuştur. Şunu bilin ki bu yeni neslin sizlere cevabı geçmiş önderlerimiz cevabından daha sert ve şiddetli olacaktır” ifadeleri yer aldı.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz