Çarşamba , 21 Şubat 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Faydalı Sayfalar » İranlı Öğretmenlerin Fedakarlıkları
İranlı Öğretmenlerin Fedakarlıkları

İranlı Öğretmenlerin Fedakarlıkları

İran’ın Buşehr Eyaletinin Cem İlçesinde bir öğretmen 15 yıl önce kendi böbreğini öğrencisine hediye etti.

Tesnim Haber Ajanası – Buşehr Eyaletinin Cem İlçesinde görev yapan öğretmen Said Hacızade, öğrencilerinden bir tanesinin böbrek hastası olduğunu ve onun zaman zaman diyalize gitmek zorunda kaldığını öğrendikten sonra, kendi böbreğini ona hediye etme kararını verdi.

Hacızade, öğrencinin ailesiyle görüştükten sonra kendi kararını onlara anlatarak, onlarla anlanmış ve böbreğinin öğrencisine nakledilmesini sağlamıştır.

Hacızade, 15 yıl sonra ilk kez bu konu hakkında konuşarak, ben öğrencimin masum ve hasta bakışlarına dayanamıyordum. Onu bir türlü bu hastalıktan kurtarmayı kendime borç biliyordum. Bu nedenle bu kararı aldım ve böbreğimi ona naklettirdim. Şimdi 15 yıldır tek böbrekle yaşıyorum ve her zaman yaptığım bu işten gurur duyuyorum.

Bundan öncede Sistan ve Belucistan eyaletinde bir öğretmen öğrencilerini sel sonucu yıkılan duvarın altından kurtarmak için kendi canını kaybetmiştir.

Yine Kürdistan eyaletinde de bir öğretmen kanser hastası olan öğrencisine moral vermek, onun derdini paylaşmak amacıyla saçlarını kazıtmıştır. Öğretmenin yaptığı bu işten sonra başka öğrencilerde bu eyleme katılmıştır.

 

Öğretmen Said Hacızade

139503311251028007958064

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz