Cuma , 19 Ocak 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » İranlı Tüccarlardan Batı Şeria’ya Silah Yardımı
İranlı Tüccarlardan Batı Şeria’ya Silah Yardımı

İranlı Tüccarlardan Batı Şeria’ya Silah Yardımı

İran halkı Filistin davasına olan desteğini bir kez daha gösterdi.

Gazeteci-yazar Abdulbari Atvan’ın yönettiği Re’yu’l-Yevm sitesinin haberine göre;  İran’ın kuzeyinde Gilan eyaletinde bulunan tüccarlar İran Devrim Muhafızlarına bağlı Besic Gücü Komutanına Batı Şeria’daki Filistinlilere teslim edilmek üzere 100 adet silah teslim ettiler.

Besic Gücü Komutanı Tuğgeneral Muhammed Rıza Nakdi Fars Haber Ajansı tarafından aktarılan konuşmasında Gilanlı tüccarlardan 100 adet silah teslim aldığını ve bu silahların Batı Şeria’daki Filistinli mücahitlere gönderileceğini açıkladı.

İran İslam Cumhuriyeti lideri Ali Hamaney İsrail’i zayıf düşürmek ve Filistin halkına çare olabilmek amacıyla Batı Şeria’yı silahlandırma hususunda çağrı yapmıştı.

Nakdi, konuşmasında şunları söyledi: “Bazı İslam devletleri yardımcı olmamakla birlikte bir de silahlandırmanın da önüne geçmeye çalışıyor ve Filistin’in özgürleşmesini engelliyorlar. İran’ın Filistin halkına yaptığı yardım sınırsızdır.”

İran Savunma Bakanı Hüseyin Dehkan ise “Siyonistlerin cezalandırılması gerekiyor. İsrail’in yaptıkları onu daha da umutsuzluğa ve çıkmaz bir yola sürükledi. Bu da kana susamış bu işgalci oluşumun sonunun yaklaştığının müjdesidir” dedi.