Cuma , 19 Ocak 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » IŞİD Erbain Ziyaretçilerini Hedef Aldı
IŞİD Erbain Ziyaretçilerini Hedef Aldı

IŞİD Erbain Ziyaretçilerini Hedef Aldı

Irak emniyet güçlerinden bir yetkili, patlamanın İran, Irak ve Bahreynli Erbain ziyaretçilerinin olduğu 7 otobüsün Kerbela’dan dönüş yaptığı ve bir benzin istasyonunda mola verdiği sırada gerçekleştiğini belirtti.

Tekfirci terör örgütü IŞİD, Irak’ın Hille kentinin güneyinde yer alan Şumli bölgesinde, Erbain ziyaretçilerinin dönüş güzergâhı olan bir benzin istasyonunda bomba yüklü aracı infilak ettirdi.

Erbain ziyaretçilerini hedef alan saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısı hakkında farklı bilgiler sunuluyor, Sky News şehit sayısını 80 olarak verirken, Irak haber kaynakları terör saldırısında hayatını kaybedenlerin sayısını 10 kişi ve yaralıların sayısını ise 12 olarak verdi.

Bazı haber kaynaklarının verdiği bilgiye göre; terör saldırısı İranlı ziyaretçilerin benzin istasyonunun bulunduğu bir dinlenme tesisinde mola verdiği sırada gerçekleşti.

Irak emniyet güçlerinden bir yetkili, patlamanın İran, Irak ve Bahreynli Erbain ziyaretçilerinin olduğu 7 otobüsün Kerbela’dan dönüş yaptığı ve bir benzin istasyonunda mola verdiği sırada gerçekleştiğini belirtti.

Terör saldırısını tekfirci terör örgütü IŞİD üstlendi ve saldırıda 200 kişinin hayatını kaybettiğini iddia etti.

Erbain öncesi alınan sıkı güvenlik önlemleriyle çok önemli bir saldırı olayı yaşanmamıştı.Ancak Erbain sonrası oluşan güvenlik boşluğunu fırsat sayan teröristler bu kanlı vahşeti gerçekleştirmiş oldu.

Hille, Irak’ın başkenti Bağdat’ın güneyinde 100 km mesafede bulunan Babil eyalet merkezidir. Nispeten güvenli olan bölgede, ara sıra böyle terör saldırılarına rastlamak mümkün.

on4haber

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz