Salı , 23 Ocak 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » IŞİD’in Dergisi ‘DABIQ’ ta Kölelik Bakın Nasıl Savunuluyor
IŞİD’in Dergisi ‘DABIQ’ ta Kölelik Bakın Nasıl Savunuluyor

IŞİD’in Dergisi ‘DABIQ’ ta Kölelik Bakın Nasıl Savunuluyor

IŞİD’in resmi dergisi olan DABIQ’ın 4. sayısında yayınlanan ve tam çevirisi ”Köleliğin Yeniden İhyası” başlıklı yazıdan bahsetmiş, örgütün Ezidi kadınları köleleştirip sattığını söylemiştim.IŞİD’in kendi ağzından bu itirafına manipülasyona uğrayan bazı çevreler inanmamış abartıldığını söylemişti.

DABIQ 4. sayı sayfa 15 ‘te sadece Ezidi kadınların değil diğer ”müşrik kavimlerin” kadınlarının ve çocuklarının da köleleştirilmesinin gerekliliğine değiniyordu.
”Yakalandıktan sonra Ezidi kadınları ve çocukları , beşte biri İslam Devleti otoritesine devredildikten sonra Şeriat’a uygun olarak Sincar operasyonlarında yer alan İslam Devleti savaşçıları arasında pay edildi..” deniyor.

dergi2

Yine Filipinler (Ebu Seyyaf grubu) ve Njerya (Boko Haram grubu) ‘nun yakaladıkları Hristiyan kadınları bu doğrultuda köleleştirmelerini ”dine uygun ” buluyorlardı.
dehşet ifadelere devam edelim ;
dergi1

”Köleleştirilen Ezidi aileleri tıpkı sahabilerin müşriklere yaptığı gibi İslam Devleti askerleri tarafından pazarlarda satılmaktadır..”

Manipüle edilen İslam algısının ne hale getirildiğinin en canlı ve en ibret verici örneği budur.
En acı tarafı ise Irak sahasında sırf Şii’lere karşı savaşıyor ve (görünüşte) ABD’ye karşı savaşıyor diye bazı cahil sünni gruplarca IŞİD’in ”kurtarıcı” ilan edilmesidir..

Oysa örgüt , kendisinden başka tüm müslümanları tekfir edip müşrik ilan etmekte ve aynen Ezidi’lere reva gördüğü köleleştirme politikasına müşrik ilan ettiği bu müslüman topluluklarıda dahil etmektedir.

Mustafa Seyfullah Kılıç