Cuma , 24 Kasım 2017
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » IŞİD’in Palmira Yakınlarındaki Havaalanında Büyük Kaybı
IŞİD’in Palmira Yakınlarındaki Havaalanında Büyük Kaybı

IŞİD’in Palmira Yakınlarındaki Havaalanında Büyük Kaybı

IŞİD’liler El-Teyfur askeri havaalanına girmek için çok uğraş veriyorlar çünkü bu alanın stratejik önemi büyüktür. Suriye hiçbir zaman IŞİD’in bu alana sahip olmasına izin vermeyecektir ve havaalanının muhafızları IŞİD’lilerin tüm saldırılarını hava kuvvetlerinin de desteğiyle engellemektedir.

Tesnim Haber Ajansı – Humus dolaylarındaki El-Teyfur askeri havaalanında bulunan Suriye Ordusu komutanlarından biri , IŞİD terör örgütünün bu alana ve dördüncü istasyona yaptığı onlarca saldırıyı geri püskürttüklerini ve örgüte ağır darbe vurduklarını açıkladı.

Tasnim’e röportaj veren bu komutan şu açıklamalarda bulundu: IŞİD’liler El-Teyfur askeri havaalanına girmek için çok uğraş veriyorlar çünkü bu alanın stratejik önemi büyüktür. Suriye hiçbir zaman IŞİD’in bu alana sahip olmasına izin vermeyecektir ve havaalanının muhafızları IŞİD’lilerin tüm saldırılarını hava kuvvetlerinin de desteğiyle engellemektedir. Ordu birlikleri geçtiğimiz gün IŞİD’e ait 2 aracı El-Teyfur havaalanının Kuzeydoğusunda bulunan tepede imha etti ve olayda 25 terörist de öldürüldü. Humus’un Doğu dolaylarında bulunan cephede gelecek günlerde olumlu gelişmelere şahit olacağız.

IŞİD terör örgütü bu ayın 10’unda yaptığı kapsamlı bir saldırıda, Palmira ve Humus’un Doğu dolaylarında bulunan doğalgaz alanlarını ele geçirmişti.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz