Salı , 23 Ocak 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » İslam İnkılabı Rehberi’nin Amerika Karşısındaki Direnişi Diğer Milletlere Güç Vermektedir
İslam İnkılabı Rehberi’nin Amerika Karşısındaki Direnişi Diğer Milletlere Güç Vermektedir

İslam İnkılabı Rehberi’nin Amerika Karşısındaki Direnişi Diğer Milletlere Güç Vermektedir

Uluslararası İslami Uyanış Forumu Başkanı, yabancı misafirlerin katılımıyla, İran İslam İnkılabının otuz sekizinci yıl dönümü münasebetiyle düzenlenen toplantının açılış töreninde, ‘İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Hamenei’nin Amerika karşısındaki direnişi işgalcilerle mücadele konusunda diğer milletlere güç vermektedir’ dedi.

İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Hamenei’nin danışmanı ve Uluslararası İslami Uyanış Forumu Başkanı olan Ali Ekber Veleyati, İslam İnkılabının otuz sekizinci yıl dönümü münasebetiyle yabancı misafirlerin katılımıyla gerçekleşen toplantıda konuşma yaptı.

Velayeti konuşmasının başında bu toplantıya katılan konuklara hoş geldiniz diyerek, onlardan katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Ali Ekber Velayeti konuşmasının devamında başta İmam Humeyni olmak üzere Ebu’l Kelam Azad, Mirza Şirazi, Ahund Horasani gibi İslam tarihinin önde gelen şahsiyetlerine değinerek, ‘hiç kimse onların İslami uyanış tarihindeki önemli rollerini inkâr edemez’ dedi. Ali Ekber Velayeti, Ömer Muhtar’ın (Libya’da İtalyanlara karşı yürütülen direniş hareketinin devrimci önderi) şahsiyetine değinerek, ‘ne zaman İslam tarihine baksam, alimlerin İslam’ı yaşattığını görüyorum’ ifadesinde bulundu.

Velayeti konuşmasına şöyle devam etti: ‘Bugün İslam dünyasında ilk aşamada gördüğümüz şey, İmam Humeyni’nin mücadelesi ve aydınlatmasıdır. İmam Humeyni sadece İslam çağırısında bulunmuş ve bunu gerçekleştirmeye çalışmıştır. Şimdi de İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Hamanei’nin, müstekbirler, Amerika ve Siyonizm karşısındaki direnişine şahit olmaktayız ve bu direniş, yabancılarla mücadele içerisinde olan Mısır, Libya ve Yemen gibi ülkelere güç vermektedir.’

Ali Ekber Velayeti konuşmasının devamında Trump’ın Başkanlığına değinerek şunları söyledi: ‘Amerika’da hükümet tutarsızca ve mantıksızca konuşan birinin eline düşmüştür ve bu batının yenilgisinin bir ürünüdür.’

Velayeti sözlerine şöyle devam etti: ‘Hiç kimse Ortadoğu’yu bölme planı olduğunu inkâr etmiyor ve zamanla yeni Ortadoğu projesinin İslam ülkelerini bölmek anlamına geldiğini herkes anlayacaktır. Onların amacı İslam topraklarını bölmek ve bu topraklardaki mirasa ve kaynaklara hâkim olmaktır ama İslami uyanış dalgası dünyanın dört bir yanına yayılmış ve bu planı başarısızlığa uğratmıştır ve Amerika’da Trump gibi birinin Başkan olması, batının yenilgisini ve hüsranının göstermektedir.

İslam İnkılabı her ne kadar İran’da yaşanmış olsa da sadece İran ile ilgili değil, bütün dünya ile bağlantılıdır. İslam İnkılabı, İslami uyanış için çağlayan bir pınar gibidir ve onun etkili dalgaları dünyanın her bir köşesine ulaşmıştır.

Biz hepimiz İslam’a borçluyuz. Çünkü İslam sonsuza kadar zinde ve dinamiktir.

Bizim mevcut İslam medeniyetimiz asla durmamıştır ve İslam tarihi boyunca İslami uyanışta önemli rol oynamıştır.’

Ali Ekber Velayeti konuşmasının devamında Trump’ın sözlerine değinerek şunları söyledi: ‘Trump’ın tehditleri mantıksızdır. Çünkü onlar İslam dünyası karşısında direnememektedir. Biz Trump’a geçmişlerinden ders almasını ve İslam topraklarına göz dikmemesini öneriyoruz. Eğer Trump İslam toprakları konusundaki küstahlıklarına devam ederse, ona unutamayacağı bir ders verilecektir.’

Velayeti son olarak İslami Uyanış toplantısına katılanlara hitaben şu ifadelerde bulundu: ‘Biz buraya sizi dinlemeye ve Müslüman milletlerin iyiliğine ve yararına olacak konularda fikir birliği içinde olmaya geldik.’

Tesnim Haber

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz