Pazartesi , 19 Şubat 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » İslam Ülkelerinin Günümüzdeki Durumu Kur’an’dan Uzak Durdukları İçindir
İslam Ülkelerinin Günümüzdeki Durumu Kur’an’dan Uzak Durdukları İçindir

İslam Ülkelerinin Günümüzdeki Durumu Kur’an’dan Uzak Durdukları İçindir

İslam İnkılabı Rehberi İmam Hamanei, İslam ülkelerinin mevcut sorunları çözmek için Kur’an-ı Kerim ve İslam kimliğine yaklaşmaları gerektiğini vurguladı.

İslam İnkılabı Rehberi İmam Hamanei İran’da düzenlenen 34. Uluslararası Kur’an-ı Kerim Yarışmalarına katılan Kur’an okuyucuları ve hafızlarını bugün sabah saatlerinde kabul etti.

Görüşmede, Kur’ani kavramların doğru anlaşılması gerektiğini vurgulayan İnkılap Rehberi, “Kur’ani kavramlar kurtarıcı olmakla birlikte İslam ümmetinin güçlü ve izzetli yaşamına zemin hazırlayandır. Bu konuya İslam toplumlarında daha çok dikkat edilmeli” dedi.

Kur’ani faaliyetlerin ülke genelinde ön plana alınmasının büyük önem taşıdığına atıfta bulunan İmam Hamenei, “Maalesef biz Müslüman milletler ve İslam ülkeleri olarak Kur’an’dan uzak düşmüş ve Kur’ani kavramlara tanıdık değiliz” ifadelerinde bulundu.

İslam İnkılabı Rehberi, “Allah’a taparak tağuta inanmamayı” Kur’an-ı Kerim’in en önemli kavramlar ve öğretileri arasında yer aldığını belirterek, “İman kimliği”nin üzerinde durulması savaş ve tüm ilişkilerin kesilmesi anlamında değil, bir sınır belirleyici ve istiklal anlamındadır ki bu da iman kimliğinin ‘küfür ve tağut kimliği’ karşısında korunup gelişmesini sağlayabilir değerlendirmesini yaptı.

İslam ümmetindeki en büyük sorunun “Batı’nın kültürel, ekonomik ve siyasi sultası” olduğunu kaydeden İmam Hamenei, “Günümüzde bazı İslam ülkelerinde görünüşte halkın namaz kılıp oruç tutmasına rağmen “İslam kimliği” yoktur. İşte bu yüzden düşmanlar onların; kültür, inanç, siyaset ve sosyal ilişkilerine nüfuz ederek Müslümanlar arasında savaş ve nefret tohumlarını saçabilir” dedi.

İnkılap Rehberi, “Amerika ve Siyonistler gibi yağmacılar karşısında İslam ülkelerinin günümüzdeki durumu Kur’an’dan uzak durdukları içindir. Kur’an ve İslam kimliğine yaklaşırsak bütün bu sorunlar çözülecektir” beyanatında bulundu.

Tesnim Haber Ajansı

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz