Salı , 20 Şubat 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » İslamî Cihad: Önümüzdeki günlerde yüzlerce esir açlık grevine katılacak
İslamî Cihad: Önümüzdeki günlerde yüzlerce esir açlık grevine katılacak

İslamî Cihad: Önümüzdeki günlerde yüzlerce esir açlık grevine katılacak

Filistin’de faaliyet gösteren İslamî Cihad Hareketine bağlı Esirler Yüksek Liderliği Heyeti, haklarının geri verilmesi ve uygulanan zulmün son bulması için 20 gündür açlık grevini sürdüren esirlere destek için önümüzdeki günlerde yüzlerce esirin daha açlık grevine başlayacağını belirtti.

Esirler Heyeti yayınladığı bildiride, Siyonist işgal rejimi cezaevi yönetiminin uluslararası hukuk ve sözleşmelerin güvence altına aldığı hakları vermemekte hâlâ direndiğini belirterek, devam eden direnişin çok riskli bir aşamaya geldiğini ifade etti.

Açıklamada, savaşın üçüncü haftayı neredeyse geride bırakacağı, Siyonist rejimin inadı karşısında esirlerin boş mideleriyle kahramanca direndikleri hatırlatıldı.

Filistinli hareket ve çevrelere, bölgesel ve uluslararası hukuk çevrelerine, içinde vicdanı ölmemiş özgür insanlara çağrıda bulunan heyet, esirlerin yanında olmalarını ve zafer kazanıncaya kadar esirlere destek vermelerini istedi.

17 Nisan’da Siyonist işgal rejimi cezaevlerinde açlık grevine başlayan Filistinli 1600 esir, gasp edilmiş haklarının iade edilmesi, idari cezaların son bulması, ziyaretlerin düzenli yapılması, tecrit cezasına son verilmesi gibi adil ve insani taleplerde bulunuyor.

Filistin Enformasyon Merkezi

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz