Perşembe , 14 Aralık 2017
Son Eklenenler
Anasayfa » Faydalı Sayfalar » İslami Cihad:1967 Sınırlarında Filistin Devleti Kurulmasını Kabul Etmiyoruz
İslami Cihad:1967 Sınırlarında Filistin Devleti Kurulmasını Kabul Etmiyoruz

İslami Cihad:1967 Sınırlarında Filistin Devleti Kurulmasını Kabul Etmiyoruz

İslami Cihad Hareketi Genel Sekreter Yardımcısı, ‘Biz 1967 sınırlarında Filistin Devleti kurulmasını kabul etmiyoruz, Filistin Devlet Yönetimi Başkanı’nın Amerika Başkanı ile görüşmesinin amacı belli oldu’ dedi.

 Filistin İslami Cihad Hareketi Genel Sekreter Yardımcısı Ziyad Nahale Filistin El Yevm Haber Ajansına verdiği özel röportajda şunları söyledi: ‘Biz 1967 sınırlarında Filistin Devleti kurulmasını ve bu çözüm yolunu kabul etmiyoruz.’

Ziyad Nahale, Hamas’ın 1967 sınırlarında Filistin Devleti kurulmasının kabul edilmesi konusunda ulusal anlaşama şeklinde gündeme gelen yeni siyaset belgesini ağır bir şekilde eleştirerek şu ifadelerde bulundu: ‘İslami Cihad ve 1967 sınırlarında Filistin Devleti kurulmasını kabul etmeyenler ulusal değiller mi?’

Nahale, bu belgenin direniş yoldaşlarının duygularına zarar vereceğini belirterek, ‘Hamas ve İslami Cihad, direniş ve özgürlükte ortak olmalıdır’ dedi.

İslami Cihad Hareketi Genel Sekreter Yardımcısı, Mahmud Abbas’ın Amerika’ya ziyareti ve Donald Trump ile görüşmesi hakkında şunları söyledi: ‘Bu görüşmenin amacı, İsrail’in düşüncesine uygun olan müzakerelere yeniden dönmektir.

Sakın Mahmut Abbas’ın Beyaz Saray’da coşkulu bir şekilde karşılanması, Amerika’nın Filistin meselesi için sunduğu korkunç ve feci çözüm yolunun kabulü için bir rüşvet olmasın.’

Ziyad Nahale, Filistin meselesinin adaletli bir şekilde halledilmesi için bir çözüm yolu sunması noktasına Amerika Başkanına umut beslenmesini eleştirerek, Mahmut Abbas’tan Gazze Şeridi’ne karşı eylemlerinden vazgeçmesini istedi.

İslami Cihad Genel Sekreter Yardımcısı, Kudüs İntifadasına ihanet edildiğini belirterek, mahkumların açlık grevinin başarıya ulaşmasını ve Filistin Devlet Yönetimi ile güvenlik koordinasyonun durmasını istedi.

Hamas Hareketi yayınladığı yeni siyaset belgesinde 1967 sınırları esasınca bağımsız ve egemenliğe sahip bir devlet kurulmasını dikkate alarak, Filistinli mültecilerin ve göçmenlerin geri dönme hakkını ortak ulusal bir anlaşma olarak nitelendirdi.

abna

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz