Çarşamba , 21 Şubat 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » İslami Cihad’dan şehid isimlerinin sokaklara ve caddelere verilmesi için çağrı
İslami Cihad’dan şehid isimlerinin sokaklara ve caddelere verilmesi için çağrı

İslami Cihad’dan şehid isimlerinin sokaklara ve caddelere verilmesi için çağrı

Filistin İslami Cihad Hareketi Ramallah ve El-Bireh’teki yerel kuruluşları, Kudüs İntifadası’nda şehid olanların isimlerinin cadde ve meydanlara verilmesi için harekete geçmeye çağırdı.

Filistin İslami Cihad Hareketi Ramallah ve El-Bireh’teki yerel kuruluşları, Kudüs İntifadasında şehit olanların isimlerinin cadde ve meydanlara verilmesi için harekete geçmeye çağırdı. Hareket özellikle “heykel projelerine” karşı böyle bir strateji geliştirmenin önemine vurgu yaptı.

Şehitlerin mücadelesine sahip çıkmanın ve bu değerleri korumanın şehitlerin ismini nesillere taşımaktan geçtiğini vurgulayan hareket, bu hususta daha önceden de adım atıldığını, çeşitli sokakların, caddelerin, meydanların hatta okulların şehitlerin isimlerini aldığını ifade etti. “Özgür bir Filistinliye düşen bu mücadelenin sembol isimlerini ön plana çıkarmak, ulusal değerlerine sahip çıkmaktır” ifadelerini kullanan hareket bu çağrıyı cadde ve sokaklara ne ulusal ne de İslami gruplar tarafından asla kabul görmeyecek isimlerin koyulması yönünde kararların alınmaya başlamasının üzerine yaptıklarını açıkladı. Hareket gasıp Siyonistlere karşı mücadele ederek şehadete kavuşanların buna daha uygun olduklarını vurguladı.

İslami Analiz

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz