Salı , 20 Şubat 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Faydalı Sayfalar » İsrail Başbakanı Netanyahu 3 kere tekrarladı: Türkiye ile uzlaşma çok yakın
İsrail Başbakanı Netanyahu 3 kere tekrarladı: Türkiye ile uzlaşma çok yakın

İsrail Başbakanı Netanyahu 3 kere tekrarladı: Türkiye ile uzlaşma çok yakın

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Türkiye ile ilişkilerin normalleştirilmesi için yapılan görüşmelerde anlaşmanın artık çok yakın olduğunu söyledi.

Welayet NewsHaaretz’in haberine göre, dün ABD Kongresi’nden bir heyeti Kudüs’te kabul eden İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, toplantı boyunca uzlaşmanın çok yakın olduğunu üç kez tekrarladı.

Aynı habere göre İsrail Başbakanı, Ankara ile ilişkilerin 10 yıl önceki düzeyine dönmesini beklememekle beraber, normalleşmenin iki ülkenin bir dizi bölgesel çıkarlarının gelişmesine önemli katkı sağlayacağını kaydetti.

Haaretz’in İsrailli bir üst düzey yetkiliye dayandırdığı haberde, iki ülke heyetleri arasındaki görüşmelerde tek sıkıntının, İsrail’in kapatılmasını istediği İstanbul’daki Hamas temsilciliği konusunda varılan uzlaşının nasıl kağıda döküleceğine dair yaşandığı belirtildi.

Birkaç hafta önce yapılması beklenen heyetler arası kritik görüşmenin Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun istifasıyla ertelendiğini belirten gazete, söz konusu kritik görüşmenin önümüzdeki hafta içinde bir Avrupa ülkesinde gerçekleştirileceğini duyurdu.

 

 

 

 

 

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz