Salı , 20 Şubat 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Faydalı Sayfalar » Analiz » İsrail, Filistin’de Yeni İşgallere Hazırlanıyor
İsrail, Filistin’de Yeni İşgallere Hazırlanıyor

İsrail, Filistin’de Yeni İşgallere Hazırlanıyor

Filistin İslami Cihat liderlerinden Hazer Habib gazetecilere yaptığı açıklamada Siyonist İsrail rejiminin Kudüs’e yönelik ekonomik ambargosuna devam etiğini belirterek yerleşim bölgelerinin %80’nin tahrip edildiğini açıkladı.

Tesnim Haber Ajansı- Hazer Habib, İsrail rejiminin Mescidi Aksa’da devam eden inşaatının tehlikeli boyut kazandığını belirterek “ Siyonist rejimin hali hazırda devam ettirdiği Mescidi Aksa inşaatı tehlikeli bir boyut kazanarak büyük facialara sebep olabilir” ifadelerini kullandı.

Mescidi Aksa’nın kuşatma altında olmasını yeni bir işgal olarak tanımlayan Hazer Habib, “ Siyonist İsrail rejimi direniş cephesine karşı ağır baskılar kullanmakta. Filistinliler bunun yeni bir işgale hazırlık olarak görmekte” dedi.

İsrail rejiminin yeni saldırılarına hazır olduklarını belirten Hazer Habib, “ Direniş cephesi yıllardır Siyonist rejime karşı mücadele vermektedir. Dün bu mücadele nasıl verildiyse bugünde Filistin halkı bu saldırılara cevap verecektir” açıklamasını yaptı.

Hamas İsrail’i Uyardı

Hamas’ın Siyonist İsrail rejimini Gazze’ye yönelik yeni kuşatmalara karşı uyardığı bildirildi.

Hamas yayımladığı bildiride Gazze halkının uzun zamandır zor bir yaşam altında olduğunu belirtirken “ Gazze’nin tüm yollarının ve geçiş hatlarının kuşatma altına alınmasına asla müsaade etmeyiz”  uyarısında bulundu.

Son olarak Hamas tüm bölge ülkelerinden ve Uluslararası kamuoyundan üzerine düşeni yapmasını istedi. Siyonist rejim Hamas’ın kimyasal silah kullanmak için bölgede hazırlıklar yaptığını iddia etmiş ve Hamas yetkilileri Siyonist rejimin bu iddialarını yalanlamıştı.

7 Ocak 2014’de Siyonist İsrail rejimi Gazze’ye yönelik saldırılarını başlatmış ve saldırı sonucunda ise 12 bin ev tahrip edilmiş ve 6600 bölgenin kullanılamaz olduğu bildirilmişti.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz