Pazartesi , 11 Aralık 2017
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » İsrail, Filistinlilerin balıkçı teknelerini batırıyor
İsrail, Filistinlilerin balıkçı teknelerini batırıyor

İsrail, Filistinlilerin balıkçı teknelerini batırıyor

Gazze’deki Balıkçılar Sendikası Başkanı Nizar Ayyaş, işgal güçlerinin batırdığı teknede bulunan balıkçılardan birinin denizde kaybolmasını protesto amacıyla balıkçıların bugün ve yarın avlanmaya çıkmayacaklarını açıkladı.

Gazze Limanı’nda düzenlenen protesto gösterisi sırasında gazetecilere konulan Ayyaş, kayıp balıkçıyı arama çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Ayyaş, işgal donanması hücumbotunun balıkçı teknesini kasıtlı olarak çarparak batırdığını belirterek, kaza olduğu iddiasını yalanladı.

Gazzeli balıkçılar ve kayıp balıkçı Ahmed Muhammed El-Hesi’nin ailesi bu sabah balıkçıların kullandığı limanda toplanarak işgal güçlerinin işlediği cinayeti protesto etti.

Filistin Ulaştırma Bakanlığı sözcüsü Muhammed Yasin, işgal donanmasına ait hücumbotun dün gece Filistinli balıkçılara ait tekneye kasıtlı olarak çarptığını ve batan teknede bulunan balıkçılardan birinin kayıp olduğunu, kayıp balıkçıyı arama çalışmalarının sürdüğünü bildirdi.

Hamas ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Filistinli balıkçılara yönelik saldırılardan tamamen işgal yönetiminin sorumlu olduğunu ifade etti.

İslami Analiz

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz