Cuma , 19 Ocak 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » İsrail ordusundan komik iddialar !
İsrail ordusundan komik iddialar !

İsrail ordusundan komik iddialar !

İsrail ordusundan yetkili bir kişi komik iddialarda bulundu.

Pazar günü Jerusalem Post’a açıklamalarda bulunan ‘İsrail ordusundan yetkili bir isim’, Siyonist Rejim ordusunun istese Gazze’yi bir hafta içerisinde ele geçirebileceğini iddia etti. 

İsrail’in Gazze’ye karşı saldırıları sürerken Siyonist Rejim askerleri de Direniş’in hedefi olmaya devam ediyor. Siyonist Rejim ordusu kara harekatını başlatmasına rağmen Gazze’nin derinlerine giremediği gibi ağır kayıplar vermeye de devam ediyor.

Pazar günü Jerusalem Post’a açıklamalarda bulunan ‘İsrail ordusundan yetkili bir isim’, Siyonist Rejim ordusunun istese Gazze’yi bir hafta içerisinde ele geçirebileceğini ve iki sene içerisinde Hamas’ı alt edebileceğini iddia etti.

Ordu yetkilisi yaptığı açıklamada “Eğer Hamas’ı yok etmekle görevlendirseydik bunu gerçekleştirebilirdik. Dört bölüğe ayrılır, Gazze nüfusunu savaşın cereyan ettiği bölgelerden tahliye eder, bölgeyi ele geçirir ve her tarafını tarardık. Gazze Şeridi’ni ele geçirmemiz bir hafta, terörizmin altyapı tesislerini yok etmemiz iki sene alırdı” ifadelerini kullandı.

Böyle bir senaryoda bir gerilla savaşının başlayacağını söyleyen söz konusu kaynak, “İsrail ordusu Gazze’ye sonuncusu 2009’da olmak üzere defalarca kere girdi. Ordudaki her tugay bu dediklerimi yapabilir. Fakat önemli olan hedefin ne olduğu” şeklinde konuştu.

Bilindiği gibi henüz Gazze’nin içlerine girmemiş olmasına rağmen Siyonist Rejim ordusu Gazze Direnişi’nin yaptığı saldırılar sonucunda 60’tan fazla askerini kaybetti.

islamianaliz