Cuma , 15 Aralık 2017
Son Eklenenler
Anasayfa » Faydalı Sayfalar » İsrail Radyosu: Kassam Tugayları, Şehit Fukaha’nın intikamını almak için büyük bir operasyon yapacak
İsrail Radyosu: Kassam Tugayları, Şehit Fukaha’nın intikamını almak için büyük bir operasyon yapacak

İsrail Radyosu: Kassam Tugayları, Şehit Fukaha’nın intikamını almak için büyük bir operasyon yapacak

Siyonist İsrail savaş muhabirlerinden biri, Hamas’ın Kassam Tugayları komutanlarından Şehit Mazin Fukaha’nın intikamını almak için Batı Şeria’da İsrail ordusuna yönelik büyük bir operasyon planladığını söyledi.

Filistin Enformasyon Merkezi’nin haberine göre, İsrail ordusu savaş muhabiri Gal Berger Hamas’ın şehit Fukaha’nın intikamını almak amacıyla Batı Şeria’da operasyon yapmak için hazırlıklarını yoğunlaştırdığını açıkladı.

Berger, Hamas üyelerinin bu hareketin Gazze’deki liderlerinin emriyle Batı Şeria veya 1948 yılında işgal edilen topraklarda Siyonist orduya yönelik büyük bir operasyon yapma peşinde olduklarını iddia etti.

Hamas’ın Batı Şeria’da büyük bir şehadet operasyonu için çaba gösterdiğini ve bu eylemin gerçekleştirilmesini çok istediğini belirten Siyonist muhabir, Hamas’ın böyle bir operasyonu Gazze sınırları içerisinde yapmasının problem oluşturabileceğini söyledi.

Bu yüzden operasyonun Batı Şeria’da yapılmasının Gazze’de yeni bir savaş çıkmasına sebep olmayacağını belirten Gal Berger, ‘Hamas Batı Şeria’ya yoğunlaşmış durumda ve Filistin Özerk Yönetimi de bu operasyonu engellemek için tüm çabasını ortaya koyuyor’ dedi.

kudusgunu.com

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz