Cuma , 24 Kasım 2017
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » İsrail Savaş Bakanı: Suriye Krizi Esad’ın Devrilmesi İle Çözülebilir
İsrail Savaş Bakanı: Suriye Krizi Esad’ın Devrilmesi İle Çözülebilir

İsrail Savaş Bakanı: Suriye Krizi Esad’ın Devrilmesi İle Çözülebilir

Siyonist İsrail rejiminin Savaş Bakanı, Suriye krizinin ancak Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ın devrilmesi ile çözülebileceğini açıkladı.

Tesnim Haber Ajansı – İsrail rejiminin Savaş Bakanı Avigdor Liberman Suriye’ye yönelik müdahaleci açıklamalarına bir yenisini ekleyerek Suriye’de çözümün sağlanması için Beşar Esad’ın iktidarına son verilmesi gerektiğini belirtti.

Washington’da konuşma yapan Avigdor Liberman, Suriye’de çözümün sağlanması için iki önemli şartın olduğunu kaydederek “Beşar Esad devrilmeli ve aynı zamanda İranlıların Suriye’deki varlığına son verilmelidir” ifadelerini kullandı.

“Esad uluslararası alanda hiçbir hukuki tarafı kalmayan bir şahsiyettir” diyen Avigdor Liberman Esad ve İranlıların kendi alanlarında tutulmaları gerektiğini kaydetti.

Açıklamalarında Amerika’nın yeni Başkanı Donald Trump’a da işaret eden Avigdor Liberman, ABD’nin Batı Asya’da ve özellikle Suriye’de daha etkin olacağını ümit ettiklerini ifade etti.

Son olarak Batı Asya’da hiçbir krizin Amerika olmadan çözülemeyeceğini belirten Avigdor Liberman İran’ın gerçekleştirdiği füze testlerinin nükleer antlaşmaya aykırı olduğunu kaydederek İran’a yönelik yaptırımların uzatılması gerektiğini ifade etti.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz