Çarşamba , 22 Kasım 2017
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » İsrail Savunma Bakanı: İran Birinci Derecede Tehdit Sayılmaktadır
İsrail Savunma Bakanı: İran Birinci Derecede Tehdit Sayılmaktadır

İsrail Savunma Bakanı: İran Birinci Derecede Tehdit Sayılmaktadır

Siyonist Rejim Savunma bakanı Avigdor Liberman yaptığı İran karşıtı açıklamalarına kısa bir süre önce bir yenisini daha ekleyerek şu ifadeleri kullandı:”İran, birinci derece tehdit olarak sayılmaktadır.”

Tesnim Haber Ajansı – Liberman yine bir kaç gün önce de Washington konferansında  Suriye hakkında müdahaleci açıklamalarda bulunarak şu ifadeleri kullanmıştı:” Suriye krizinin çözülebilmesi için Esad’ın yönetimden çekilmesi gerekir. Suriye krizinin önlenmesi için bir anlaşma yapılabileceğine inanmıyorum çünkü bunun için iki ön şart vardır bunlar; Esad’ın yönetimden çekilmesi ve İranlıların Suriye’den çıkmasıdır. Esad artık uluslararası arenada kabul gören bir kişi değildir ve biz İran ile Esad’ı köşelerine çekilmeye mecbur etmeliyiz.”

Liberman ayrıca seçilmiş Amerikan Cumhurbaşkanı Donald Trump’a hitaben şunları söyledi:  Kendisini Ortadoğu’da yaşananlardan uzak tutmalıdır ve İsrail Amerika’daki yeni hükumetin Suriye’deki krizin çözülmesi için daha etkin bir şekilde çalışacağını ümit ediyor. Ortadoğu’daki krizler Amerika’nın etkin katılımı olmaksızın çözülemez.

Liberman daha sonra İran’a karşı yaptırımların süresinin uzatılması ile ilgili olarak şu iddiada bulundu:”İran’ın füze denemeleri nükleer anlaşmaya aykırıdır ve İran’a karşı yaptırımlar artırılmalıdır.”

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz