Pazartesi , 11 Aralık 2017
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » İsrail, Suriye’de yaralanan 1600 muhalifi tedavi etti
İsrail, Suriye’de yaralanan 1600 muhalifi tedavi etti

İsrail, Suriye’de yaralanan 1600 muhalifi tedavi etti

El Meyadin televizyonunun haberine göre İsrail Kanal-2 televizyonu Suriye’de yaralanan muhalif militanların İsrail’deki hastanelere intikali konusunda bir programa yer verdi.

Programda, şimdiye kadar Suriye’deki çatışmalarda yaralanan 1600 kişinin tedavi edildiği ve her gün de yaralananların İsrail’deki hastanelere intikalinin devam ettiği bildirildi.

Suriye’deki çatışmalarda yaralandıktan sonra Nehariya hastanesinde tedavisi süren bir kişi İsrail Kanal-2 televizyonu muhabirine “Tedavi olduktan sonra Suriye’ye döneceğim ve Alevi, Şii veya Dürzi bulduğumda öldüreceğim; ancak Yahudileri öldürmem çünkü ben burada Yahudilerin bana iyi davrandığını gördüm” dedi.

Bazı yaralıların İbranice cümleler öğrendiğine dair görüntüler de yayımlayan İsrail Kanal-2 televizyonu, tedavi edilen yaralıların ÖSO, Nusra ve IŞİD gibi örgütlere mensup olduklarını belirterek “Hepsinin gözleri nefret dolu; ama bu nefret İsrail’e yönelik değil. Onlar, kalpleri İsrail hükümetine sevgi ile dolu bir şekilde savaş için Suriye’ye geri dönüyorlar” yorumunu yaptı.

ydh

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz