Pazartesi , 19 Şubat 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Faydalı Sayfalar » İsrail, Suriye’deki teröristlerle bağlantı ünitesi kurdu
İsrail, Suriye’deki teröristlerle bağlantı ünitesi kurdu

İsrail, Suriye’deki teröristlerle bağlantı ünitesi kurdu

Siyonist İşgalci İsrail otoriteleri, Kaide Örgütünün Suriye kolu Nusra Cephesi başta olmak üzere muhtelif isimler altında faaliyet gösteren çok uluslu ve kiralık teröre desteğini sürdürürken bu çetelerle temas ve ilişkilerini pekiştirme amacıyla bağlantı ünitesi kurduğunu ilan etti.

İsrail Radyosu Yediot Ahronot Gazetesinde askeri analistten naklen, Suriye’de terör ve savaşı provake etme ve destekleme amaçlı söz konusu bağlantı ünitesinin İsrail otoriteleri ile muhtelif isimler altında terör estiren çeteler arasındaki bağlantıları pekiştireceğini söyledi. Radyo haberinde teröre muhtelif tür destekle birlikte yaralanan teröristlerin İsrail hastanelerinde tedavi edilmeleri konusunda da etkin olacağını belirtti.

İsrailli analist radyoya açıklamasında ‘Suriye’de muhalif gruplar’ adını verdiği bir kısım terör örgütlerin İsrail ve güvenliğini koruduklarını açık ve net bir şekilde itiraf ederken bunlarla bağlantıları pekiştirmenin bu konuda yardımcı olacağını söyledi.

İsrail radyosu haberinde İsrail’in Lübnan’ın güneyinden çekilmeden önce benzer bir ünite kurduğunu, bu ünitenin askeri operasyonda bulunmasının yanı sıra o süreç içinde ‘Güney Lübnan Ordusu’ olarak bilinen ve İsrail hesabına faaliyet gösteren silahlı güçlerle işbirliğinde bulunup onları komuta ettiğine dikkat çekti.

İşgalci İsrail’in Nusra Cephesi ve daha başka terör örgütlerle bağlantıları ve onlara desteği belgelerle kanıtlanmış durumdadır.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz