Pazar , 21 Ocak 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Faydalı Sayfalar » Analiz » İsrail ve Suud Kol Kola
İsrail ve Suud Kol Kola

İsrail ve Suud Kol Kola

RASTHABER-İran İslam İnkılabı Devrim Muhafızları Komutanı Tümgeneral Muhammed Ali Caferi, “Nükleer anlaşmanın ardından tehditler daha ciddi bir hal almıştır. Dolayısıyla daha fazla dikkatli olmamız gerekir. Ancak maalesef siyaset arenasındaki bazı şahsiyetler davaya, şehitlerin kanına ve onun getirilerine nispet ilgisizdirler”şeklinde açıklamada bulundu.

 Caferi, 21 Nisan Perşembe günü, İslam İnkılabı Devrim Muhafızları biriminin kuruluş yıldönümü münasebetiyle yaptığı konuşmasında şunları söyledi:

 “Bugün ülkemizin güvenliği silah ve teçhizata bağlı değildir. Bu teçhizatın daha fazlasına ve gelişmişine düşman sahiptir. Ancak onların endişesi mümin, inkılapçı ve İslam düzenine gönül vermiş insan gücünün bu silahlara sahip olmasından yanadır.

 Onlar nükleer başlığa da sahip olan çok fazla sayıda füzeye sahiptirler. Bunlara kimsenin değindiği yoktur. Bizim füze gücümüzden rahatsızlık duymalarının sebebi, bu tür güce sahip olmanın caydırıcı olmasıdır ve canları istediğinde bize karşı baskı kurabilmek için bu gücün artmasını istemiyorlar. Maalesef içeride de bazıları bilinçli veya bilinçsiz olarak düşmanla işbirliği yapıyor ve onların amacını dikkate almıyor.”

 Bölgedeki en büyük sorunun siyasi olduğunu belirten Caferi, “Maalesef Arabistan gibi bazı ülkeler İsrail’in siyasetini yürütüyorlar. Ancak bölge halkının uyanışının ve direnişinin ciddi olduğundan ve bütün bu oyunları boşa çıkaracağından eminiz” dedi.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz