Pazar , 21 Ocak 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » İsrail yapımı silahlar IŞİD’ın elinde
İsrail yapımı silahlar IŞİD’ın elinde

İsrail yapımı silahlar IŞİD’ın elinde

Irak’ın Babil vilayeti şurası, terörist IŞİD örgütünün Irak’a saldırılarında İsrail yapımı silahlar kullandıklarını belirtti.

Irak haber ajansının belirttiğine göre, Babil vilayeti şurası cumartesi günü yayınladığı bildiride, IŞİD terör örgütü keskin nişancılarının Irak ordusu ve halkına karşı çeşitli bölgelerde düzenlediği terör saldırılarında İsrail yapımı silahlar kullandıklarını açıkladı.

Babil vilayeti konseyi üyesi Ahmet El Gerbavi yaptığı açıklamada, IŞİD terör örgütü keskin nişancıların 7 km. menzilli, 3 dürbünlü, gece görebilen İsrail yapımı silahları kullandıklarını belirtti.

Bu konuda bir Irak güvenlik kaynağı da yaptığı açıklamada, Irak ordusunun Selaheddin eyaletinde düzenlediği hava saldırılarında en az 9 IŞİD terör örgütü üyesinin öldüğünü belirtti.

Güvenlik kaynakları ayrıca, Irak ordusu helikopterlerinin Cumartesi günü El Buhşeme bölgesinde terör gruplarının üslerini hedef aldıkları ve sözkonusu saldırıda en az 9 IŞİD terör örgütü üyesinin öldüğü birçoğunun da yaralandığını belirtti.